Raul Florucz, decizie finală după ce a aflat că Mircea Lucescu doreşte să îl convoace Raul Florucz, decizie finală după ce a aflat că Mircea Lucescu doreşte să îl convoace
Mircea Lucescu, mesaj imperativ pentru cluburile din România! "Această echipă naţională ar trebui să dea un exemplu" Mircea Lucescu, mesaj imperativ pentru cluburile din România! "Această echipă naţională ar trebui să dea un exemplu"
NEWS ALERT | Neluţu Varga a făcut anunţul momentului! Ce se întâmplă cu Louis Munteanu NEWS ALERT | Neluţu Varga a făcut anunţul momentului! Ce se întâmplă cu Louis Munteanu
Victorie uriaşă obţinută de naţionala U21 a României Victorie uriaşă obţinută de naţionala U21 a României
Echipa pe care ar vrea să o antreneze Elias Charalambous Echipa pe care ar vrea să o antreneze Elias Charalambous
Clubul Nottingham Forest, amendat cu aproape 900.000 de euro Clubul Nottingham Forest, amendat cu aproape 900.000 de euro

Ovidiu Burcă reuşeşte la Dinamo ce părea imposibil. ”Victorie importantă pe care le-o dedic suporterilor”

Dinamo Publicat de Daian Cutu pe 15 mai 2023

Dinamo a câştigat derby-ul cu Steaua, scor 3-0, în penultima etapă a play-off-ului din Liga II. Meciul a fost întrerupt pentru 7 minute, după ce fanii oaspeţilor au aruncat cu torţe pe teren.

Giafer a marcat primul gol al meciului în minutul 78, iar Ghezzali a înscris în minutul 90+4 şi în minutul 90+9 (din penalty).

Dinamo este în cărţi pentru promovare, după ce l-a începutul sezonului situaţia părea dramatică. Artizanul acestei evoluţii senzaţionale este Ovidiu Burcă.

Este o victorie importantă pe care le-o dedic suporterilor, pentru că Dinamo a renăscut datorită lor. Astăzi, la 75 de ani de la înfiinţarea clubului, secţia de fotbal, care este locomotiva clubului, le-a oferit acest cadou tuturor suporterilor. Odată cu victoria asta ne-am recăpătat mândria de a fi dinamovişti!

Este al treilea meci contra lor şi prima victorie. Îi felicit pe băieţi, au crezut în ei. Din punctul nostru de vedere, nu aveau cum să aibă mai multă energie şi forţă decât noi.

Ei luptau pentru un obiectiv mai puţin important, au intrat în play-off-ul ăsta doar ca să ne încurce pe noi. Ăsta este un obiectiv mic. Noi jucăm pentru un obiectiv şi un ideal mult mai mare, astfel că astăzi n-aveau cum să scape”,