Ultima oră
Ibrahimovic râde de belgieni după 0-0 cu Iran: ”În prima repriză aproape am adormit, în a doua am dormit” Ibrahimovic râde de belgieni după 0-0 cu Iran: ”În prima repriză aproape am adormit, în a doua am dormit”
Răzvan Lucescu a plecat de la PAOK, dar semnează pe un salariu astronomic! Răzvan Lucescu a plecat de la PAOK, dar semnează pe un salariu astronomic!
Florin Prunea s-a întâlnit cu Dan Petrescu: ”Am început să plâng. Ştiţi ce făcea la masă?” Florin Prunea s-a întâlnit cu Dan Petrescu: ”Am început să plâng. Ştiţi ce făcea la masă?”
Anunţul momentului: Jovo Lukic pleacă de la ”U” Cluj Anunţul momentului: Jovo Lukic pleacă de la ”U” Cluj
FCSB s-a reunit luni dimineaţă! Cinci jucători absenţi, Creţu a fost întâmpinat cu steagul Concordiei Chiajna FCSB s-a reunit luni dimineaţă! Cinci jucători absenţi, Creţu a fost întâmpinat cu steagul Concordiei Chiajna
Lovitură pentru Daniel Pancu! Rapidul îşi poate pierde vedeta

Lovitură pentru Daniel Pancu! Rapidul îşi poate pierde vedeta

Ovidiu Burcă reuşeşte la Dinamo ce părea imposibil. ”Victorie importantă pe care le-o dedic suporterilor”

Dinamo Publicat de Daian Cutu pe 15 mai 2023
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/38229/21125573/1/dinamo-bucuresti-csa-steaua-bucuresti-play-off-liga-2-casa-pariurilor-15-05-2023-1.jpg

Dinamo a câştigat derby-ul cu Steaua, scor 3-0, în penultima etapă a play-off-ului din Liga II. Meciul a fost întrerupt pentru 7 minute, după ce fanii oaspeţilor au aruncat cu torţe pe teren.

Giafer a marcat primul gol al meciului în minutul 78, iar Ghezzali a înscris în minutul 90+4 şi în minutul 90+9 (din penalty).

Dinamo este în cărţi pentru promovare, după ce l-a începutul sezonului situaţia părea dramatică. Artizanul acestei evoluţii senzaţionale este Ovidiu Burcă.

Este o victorie importantă pe care le-o dedic suporterilor, pentru că Dinamo a renăscut datorită lor. Astăzi, la 75 de ani de la înfiinţarea clubului, secţia de fotbal, care este locomotiva clubului, le-a oferit acest cadou tuturor suporterilor. Odată cu victoria asta ne-am recăpătat mândria de a fi dinamovişti!

Este al treilea meci contra lor şi prima victorie. Îi felicit pe băieţi, au crezut în ei. Din punctul nostru de vedere, nu aveau cum să aibă mai multă energie şi forţă decât noi.

Ei luptau pentru un obiectiv mai puţin important, au intrat în play-off-ul ăsta doar ca să ne încurce pe noi. Ăsta este un obiectiv mic. Noi jucăm pentru un obiectiv şi un ideal mult mai mare, astfel că astăzi n-aveau cum să scape”,
a declarat Burcă.

mail-share icon Email
viewscnt

Dinamo

Ultimele articole Toate articolele