Ultima oră
„Legendă”, „Zeu”, „Incredibil”: reacţiile presei internaţionale după recordul lui Lionel Messi la Cupa Mondială „Legendă”, „Zeu”, „Incredibil”: reacţiile presei internaţionale după recordul lui Lionel Messi la Cupa Mondială
”U” Cluj pregăteşte transferul anului. Două cluburi importante din Vest au intrat în cursa pentru semnătura lui Jovo Lukic ”U” Cluj pregăteşte transferul anului. Două cluburi importante din Vest au intrat în cursa pentru semnătura lui Jovo Lukic
Selecţionerul Argentinei, ferm în legătură cu Messi: ”Leo trebuie să joace pentru că aşa spun eu!”. Mesaj pentru Lautaro Martinez şi Julian Alvarez Selecţionerul Argentinei, ferm în legătură cu Messi: ”Leo trebuie să joace pentru că aşa spun eu!”. Mesaj pentru Lautaro Martinez şi Julian Alvarez
”U” Cluj şi-a prezentat noul portar: ”Sunt foarte fericit să mă alătur acestui club istoric”

”U” Cluj şi-a prezentat noul portar: ”Sunt foarte fericit să mă alătur acestui club istoric”
 Sezonul 2026-2027 debutează cu Supercupa României. S-a tras la sorţi şi programul etapelor Ligii Naţionale Sezonul 2026-2027 debutează cu Supercupa României. S-a tras la sorţi şi programul etapelor Ligii Naţionale
Editorial Vlad Măcicăşan | Aici nu este vorba de fotbal. E mai mult decât atât Editorial Vlad Măcicăşan | Aici nu este vorba de fotbal. E mai mult decât atât

Paul Iacob a semnat şi continuă în Superliga: ”Sunt fericit!”

Oțelul Galați Publicat de Prima Sport astăzi, 12:51
mail-share icon Email

SC Oţelul Galaţi anunţă că fundaşul central Paul Iacob şi-a prelungit contractul pentru încă un sezon, urmând să îmbrace şi în stagiunea 2026-2027 tricoul roş-alb-albastru.

 

 

//i0.1616.ro/media/581/3142/40006/22491094/1/sc-otelul-galati-afc-unirea-04-slobozia-superliga-superbet-05-12-2025.jpg

Ajuns la Galaţi într-un moment important al reconstrucţiei echipei, Paul a devenit rapid mai mult decât un jucător al Oţelului. Prin atitudine şi spiritul de luptă demonstrate meci de meci, fundaşul originar din Constanţa şi-a câştigat respectul colegilor, al staff-ului tehnic şi, mai ales, al suporterilor roş-alb-albaştri.

În sezonul trecut, Paul Iacob, 30 de ani, a fost unul dintre liderii din vestiar şi unul dintre oamenii care au contribuit la consolidarea Oţelului în elita fotbalului românesc. 

„Sunt fericit că voi continua la Oţelul. Am trăit momente speciale aici, iar relaţia pe care am construit-o cu acest club şi cu suporterii săi a cântărit enorm în decizia mea. Mă simt apreciat la Galaţi şi simt că mai avem multe obiective de îndeplinit împreună. Voi continua să dau totul pentru această echipă şi pentru aceşti suporteri extraordinari”, a declarat Iacob.

 

mail-share icon Email
viewscnt

Oțelul Galați

Ultimele articole Toate articolele