VIDEO | Hermannstadt - CFR Cluj 0-0. Abeid a ratat două ocazii monumentale VIDEO | Hermannstadt - CFR Cluj 0-0. Abeid a ratat două ocazii monumentale
VIDEO | FCSB - Petrolul, astăzi, de la 21:30, în direct pe Prima Sport 1! Echipele de start VIDEO | FCSB - Petrolul, astăzi, de la 21:30, în direct pe Prima Sport 1! Echipele de start
La FC Argeş se pregăteşte o surpriză mare după demiterea lui Nicolae Dică La FC Argeş se pregăteşte o surpriză mare după demiterea lui Nicolae Dică
PAOK a învins-o pe Volos! Echipa pregătită de Răzvan Lucescu este pe primul loc în Grecia PAOK a învins-o pe Volos! Echipa pregătită de Răzvan Lucescu este pe primul loc în Grecia
Prestaţie de zile mari pentru Horaţiu Moldovan la al doilea meci pentru Sassuolo! Ce notă a primit portarul român Prestaţie de zile mari pentru Horaţiu Moldovan la al doilea meci pentru Sassuolo! Ce notă a primit portarul român
Gloria Bistriţa, a doua înfrângere în Liga Campionilor Gloria Bistriţa, a doua înfrângere în Liga Campionilor

Petrolul, amical cu vedetele de la Fenerbahce! Cât s-a terminat partida

Petrolul Ploiești Publicat de Tudor Moisa pe 29 iun 2024

Petrolul a întâlnit-o pe Fenerbahce, sâmbătă, în Turcia. Partida amicală s-a încheiat cu victoria echipei antrenate de Mourinho, scor 2-1, după ce Mario Bratu a deschis scorul.

Dzeko a egalat înainte de pauză, în minutul 44, iar Miha Zajc a stabilit scorul final, în minutul 59. În primul 11 al echipei din Turcia s-au regăsit majoritatea vedetelor pe care Mourinho le are la dispoziţie.

• Fenerbahce: Cetin - Epozdemir, Aziz, Luan Peres, Oosterwolde - Yandas, Krunic, Fred - Under, Dzeko, Kent.
  • Petrolul: Zima - Papp, Miranda, Huja - Mateiu, Tolea, Dumitriu, Bratu - Işfan, Tudorie - Grozav.

În primul amical al cantonamentului de la Bolu, Petrolul a câştigat, scor 1-0, cu Hermannstadt.