Corona Braşov, calificare dramatică în turul III al Ligii Campionilor, la volei, după un meci de 155 minute Corona Braşov, calificare dramatică în turul III al Ligii Campionilor, la volei, după un meci de 155 minute
CSM Constanţa – Ystads IF, scor 29-29, în grupa D a European League CSM Constanţa – Ystads IF, scor 29-29, în grupa D a European League
CSO Voluntari, debut cu victorie în noul sezon al European North Basketball League CSO Voluntari, debut cu victorie în noul sezon al European North Basketball League
VK Novi Belgrad – Steaua Bucureşti, scor 11-7, la debutul în grupa A a Ligii Campionilor, la polo VK Novi Belgrad – Steaua Bucureşti, scor 11-7, la debutul în grupa A a Ligii Campionilor, la polo
Foştii selecţioneri ai naţionalei, luaţi la rost! „Dacă Mircea Lucescu face asta, nu e o palmă pentru cei de dinainte?!” | EXCLUSIV VIDEO Foştii selecţioneri ai naţionalei, luaţi la rost! „Dacă Mircea Lucescu face asta, nu e o palmă pentru cei de dinainte?!” | EXCLUSIV VIDEO
Academia de fotbal a Barcelonei din Bucureşti a fost inaugurată! Joan Laporta a fost prezent Academia de fotbal a Barcelonei din Bucureşti a fost inaugurată! Joan Laporta a fost prezent

Prima Sport transmite rezumatul Campionatului Mondial de Motocross pentru Juniori desfăşurat pe TCS Racing Park

Auto-Moto Publicat de Daian Cutu pe 1 aug 2023

249 de sportivi din 37 de ţări, un număr record atât de sportivi, cât şi de naţiuni participante, s-au luptat pentru glorie la Campionatul Mondial de Motocross pentru Juniori desfăşurat pe TCS Racing Park, iar rezumatul celei mai spectaculoase competiţii de motocross organizate în România se vede la Prima Sport

În luna iulie, România a fost gazda Campionatului Mondial de Motocross pentru Juniori, desfăşurat pe circuitul TCS Racing Park, iar la start au fost prezenţi cei mai buni tineri piloţi din 37 de ţări. România a participat cu un număr record de 21 de piloţi, câte şapte la fiecare dintre cele trei clase (65cmc, 85cmc, şi 125cmc), doi dintre ei ajungând până în finală.

Prima Sport va difuza în luna august rezumatul celei mai spectaculoase competiţii de motocross organizată vreodată în România. Prima difuzare a competiţiei comentate de Alex Cocu va fi vineri, 4 august, pe postul Prima Sport 4, la ora 10:15, cu o primă reluare la ora 20:30. Pe parcursul acestei luni, rezumatul Campionatului Mondial de Motocross pentru Juniori va avea mai multe redifuzări pe toate canalele de sport ale trustului.

Imagini de la Campionatul Mondial de Motocross pentru Juniori sunt difuzate în peste 160 de ţări şi vor ajunge la un număr potenţial de 1,4 miliarde de case, ceea ce înseamnă o promovare importantă a evenimentului din România în întreaga lume.

Patriks Cirulis la clasa 65cmc, Dani Heiting la clasa 85cmc şi Mathys Valin la clasa 125cmc sunt campionii mondiali de pe TCS Racing Park în 2023. Italia a câştigat Cupa Naţiunilor, iar piloţii români Zoltan Ordog şi Daniel Marian au terminat în top 40 la clasele 125cmc şi 65cmc.