Jandarmeria, activă la meciurile de fotbal Jandarmeria, activă la meciurile de fotbal
Roxana Anghel a devenit cetăţean de onoare al oraşului Siret Roxana Anghel a devenit cetăţean de onoare al oraşului Siret
OFICIAL | Jurgen Klopp a semnat OFICIAL | Jurgen Klopp a semnat
Selecţionerul Ciprului, optimist înaintea meciului cu România Selecţionerul Ciprului, optimist înaintea meciului cu România
Stadionul echipei Atletico Madrid îşi schimbă din nou numele Stadionul echipei Atletico Madrid îşi schimbă din nou numele
Unde şi când se va disputa Supercupa Italiei Unde şi când se va disputa Supercupa Italiei

PSG a remizat cu echipa lui Cristiano Ronaldo, într-un meci amical disputat în Japonia

Fotbal Internațional Publicat de Daian Cutu pe 25 iul 2023

PSG a remizat la Osaka, scor 0-0, cu formaţia saudită Al-Nassr, în primul meci al turneului pe care parizienii îl efectuează în Japonia.

Pe arena Nagai, din Osaka, echipa antrenată de Luis Enrique nu a avut multe ocazii de a deschide scorul. Surpriza partidei a constituit-o evoluţia tânărului atacant francez Noha Lemina (18 ani), partenerul din atac al lui Marco Asensio.

Lemina a avut o ocazie de gol în minutul 22, scoasă de portarul saudit cu un reflex excelent. Înainte de pauză, Donnarumma a respins un şut al lui Cristiano Ronaldo (min. 40). Repriza secundă nu a adus deschiderea scorului şi meciul s-a încheiat la egalitate, 0-0.

Luis Enrique a aliniat următoarea formulă de start: Donnarumma - Hakimi, Danilo (căpitan), Skriniar, Hernandez - Vitinha, Soler, Ndour, Zaire-Emery - Asensio, Lemina.

La Al-Nassr au evoluat starurile: Cristiano Ronaldo, Brozovic şi Fofana.

PSG va juca următorul meci amical vineri, împotriva echipei Cerezo Osaka.