VIDEO | ”Jucătorii au personalitate”. Victorie mare obţinuă de Liviu Ciobotariu VIDEO | ”Jucătorii au personalitate”. Victorie mare obţinuă de Liviu Ciobotariu
VIDEO | Cristi Săpunaru a pus punctul pe i după înfrângerea suferită de Rapid! "Nu avem nicio şansă" VIDEO | Cristi Săpunaru a pus punctul pe i după înfrângerea suferită de Rapid! "Nu avem nicio şansă"
VIDEO | Marius Şumudică, foarte enigmatic. ”Veţi afla zilele viitoare” VIDEO | Marius Şumudică, foarte enigmatic. ”Veţi afla zilele viitoare”
Brighton - Tottenham 3-2. Radu Drăguşin, rezervă neutilizată Brighton - Tottenham 3-2. Radu Drăguşin, rezervă neutilizată
VIDEO | FCSB - Gloria Buzău 0-1, în direct la Prima Sport 1. Jipa, gol de generic VIDEO | FCSB - Gloria Buzău 0-1, în direct la Prima Sport 1. Jipa, gol de generic
Decizie de urgenţă a conducerii Rapidului după eşecul de la Botoşani Decizie de urgenţă a conducerii Rapidului după eşecul de la Botoşani

Racoviţan a înscris două goluri în campionatul Poloniei, împotriva echipei lui Gâlcă

Alte campionate externe Publicat de Daian Cutu pe 1 oct 2023

Fotbalistul echipei Rakow, Bogdan Racoviţan a înscris două goluri în meciul câştigat, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 3-0, în faţa formaţiei Radomiak Radom, antrenată de Constantin Gâlcă, în etapa a zecea a campionatului Poloniei.

Racoviţan a marcat în minutele 3 şi 61. Pentru învingători a înscris şi Yeboah ’82.

Bogdan Racoviţan a jucat pe toată durata partidei. Celălalt român de la Rakow, Deian Sorescu, a intrat pe teren în minutul 46.

Rakow ocupă locul 3 în clasament, cu 19 puncte, în timp ce Radomiak este pe 12, cu 11 puncte.