PAOK a anunţat, vineri, despărţirea de tehninianul Răzvan Lucescu, care era în funcţie din 2021. Colaborarea dintre cele două părţi s-a încheiat de comun acord.
Citește și

La scurt timp după anunţul oficial, antrenorul român a oferit un mic interviu pentru presa din Grecia în care a concis perioada petrecută la formaţia din Salonic.
„Sunt fericit pentru ceea ce am realizat aici la PAOK. Sunt fericit pentru momentele fantastice pe care le-am trăit la PAOK. Sunt fericit pentru trofeele pe care le-am câştigat împreună. Singurul lucru, singurul regret pe care îl am este că mi-aş fi dorit să am un alt mod de a-mi lua rămas bun de la fanii lui PAOK.
Au fost oameni care au creat această negativitate în aceste momente. A fost o nebunie ce s-a întâmplat în acele trei, patru săptămâni de vacanţă. Cel mai normal mod ar fi fost ca eu şi domnul Savvidis să ne strângem mâna, să ne îmbrăţişăm. Să-i mulţumesc domnului Savvidis. El este persoana care m-a făcut să trăiesc această perioadă”, a spus Răzvan Lucescu pentru metrosport.gr.
Antrenorul român a fost ofertat în această perioadă de Al-Sadd, fapt ce a pornit o întreagă discuţie despre viitorul său.
Tratativele dintre cele două cluburi s-au finalizat, qatarezii asumându-şi plata clauzei de reziliere a lui Răzvan Lucescu: două milioane de euro. Singurul aspect rămas a fost înţelegerea dintre tehnician şi patronul Ivan Savvidis.
Presa din Grecia susţine că şi acest punct a fost bifat, iar acum Răzvan Lucescu are drum liber spre Qatar.
