VIDEO | Champions League: Stuttgart - Sparta Praga 1-1. Salzburg - Brest 0-4. O nouă umilinţă pentru austrieci VIDEO | Champions League: Stuttgart - Sparta Praga 1-1. Salzburg - Brest 0-4. O nouă umilinţă pentru austrieci
VIDEO | Stuttgart - Sparta Praga 1-1. Rrahmani şi Krasniqi au jucat pentru cehi VIDEO | Stuttgart - Sparta Praga 1-1. Rrahmani şi Krasniqi au jucat pentru cehi
VIDEO | Salzburg - Brest 0-4. Recital francez în Austria VIDEO | Salzburg - Brest 0-4. Recital francez în Austria
Fundaşul Robin Le Normand a suferit un traumatism cranian şi nu va evolua în meciul cu Benfica Fundaşul Robin Le Normand a suferit un traumatism cranian şi nu va evolua în meciul cu Benfica
Anunţ înainte de PAOK - FCSB! Vestea primită de campioana României Anunţ înainte de PAOK - FCSB! Vestea primită de campioana României
Kosovo, sancţionată de UEFA din cauza scandărilor fanilor de la meciul cu România Kosovo, sancţionată de UEFA din cauza scandărilor fanilor de la meciul cu România

Răzvan Lucescu e pe val în Grecia! PAOK a câştigat şi derby-ul cu Panathinaikos

Alte campionate externe Publicat de Daian Cutu pe 28 ian 2024

PAOK Salonic, antrenată de tehnicianul român Răzvan Lucescu, a învins duminică seara, pe teren propriu, scor 2-1, formaţia Panathinaikos.

Elevii lui Răzvan Lucescu au marcat în minutul 40, prin Koulierakis, dar golul a fost anulat după consultarea VAR. Totuşi PAOK a reuşit să deschidă scorul în minutul 43, când a înscris Kiril Despodov. Oaspeţii au egalat în minutul 51, dintr-un penalti transformat de Anastasios Bakasetas. Despodov a fost însă omul decisiv pentru gazde, el stabilind scorul final în minutul 56.

PAOK s-a impus cu 2-1 şi este lider în Grecia, cu 47 de puncte. Pe locul secund se află AEK Atena, cu 45 de puncte, iar Panathinaikos este pe locul 3, cu 44 de puncte.