Nice a umilit-o pe Saint-Etienne în Ligue 1. A fost 6-0 la pauză! Nice a umilit-o pe Saint-Etienne în Ligue 1. A fost 6-0 la pauză!
VIDEO | Dorinel Munteanu, iureş la flash-interviu. ”Poate trebuia să fiu şi mai dur” VIDEO | Dorinel Munteanu, iureş la flash-interviu. ”Poate trebuia să fiu şi mai dur”
Bogdan Cosmescu i-a răspuns lui Dorinel Munteanu! "Nu înţelege" | VIDEO EXCLUSIV
A văzut gestul lui Dorinel Munteanu şi a reacţionat! "Am devenit şi foarte sensibili" | VIDEO EXCLUSIV A văzut gestul lui Dorinel Munteanu şi a reacţionat! "Am devenit şi foarte sensibili" | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | ”Îmi place să jucăm un fotbal frumos”. Zeljko Kopic continuă seria excelentă VIDEO | ”Îmi place să jucăm un fotbal frumos”. Zeljko Kopic continuă seria excelentă
”Suntem obişnuiţi”. Jucătorul Oţelului a reacţionat după ce a fost luat de guler în timpul meciului de antrenor ”Suntem obişnuiţi”. Jucătorul Oţelului a reacţionat după ce a fost luat de guler în timpul meciului de antrenor

Răzvan Marin, desemnat cel mai bun jucător al partidei Cagliari - AS Roma

Serie A Publicat de Daian Cutu pe 18 aug 2024

Cagliari, cu Răzvan Marin titular, a terminat la egalitate duminică seara, pe teren propriu, scor 0-0, cu gruparea AS Roma, în prima etapă din Serie A.

• Marin a fost desemnat jucătorul meciului!

În prima repriză a meciului dintre Cagliari şi Roma doar mijlocaşul român Răzvan Marin a şutat pe poartă, în minutul 41, dar Svilar nu a avut probleme. În repriza secundă Dovbyk, jucătorul adus de romani de la Girona, a lovit transversala, în minutul 80. După numai un minut şi Răzvan Marin a trimis în transversală şi meciul s-a încheiat 0-0.

Într-un alt meci disputat duminică seara, Lazio a dispus cu 3-1 de Venezia. Pentru laziali au înscris Castellanos (min. 11), Zaccagni (min. 44 din penalti) şi Altare (min. 81 autogol), iar golul oaspeţilor a fost marcat de Kofod Andersen, care a deschis scorul în minutul 3.