Neluţu Sabău, mesaj războinic după revenirea spectaculoasă cu Slobozia: ”Trebuie să alerge, pentru că talent au. Trebuie să alergi!”

Campioana CSO Voluntari, debut cu înfrângere pe teren propriu în Divizia A la volei feminin Campioana CSO Voluntari, debut cu înfrângere pe teren propriu în Divizia A la volei feminin
Dan Şucu îi strică planurile lui Neluţu Varga! Jucătorul dorit cu insistenţă de CFR Cluj, la un pas să semneze cu Rapid Dan Şucu îi strică planurile lui Neluţu Varga! Jucătorul dorit cu insistenţă de CFR Cluj, la un pas să semneze cu Rapid
Ultimă oră! Andrei Raţiu, direct la un grand din La Liga! Anunţul făcut în Spania: ”Un transfer imediat!”

VIDEO | Arsenal - Southampton 3-1. ”Tunarii” au avut o tresărire de orgoliu după ce au fost conduşi VIDEO | Arsenal - Southampton 3-1. ”Tunarii” au avut o tresărire de orgoliu după ce au fost conduşi
VIDEO | Manchester City - Fulham 3-2. Succes cu mari emoţii pentru Pep Guardiola VIDEO | Manchester City - Fulham 3-2. Succes cu mari emoţii pentru Pep Guardiola

Răzvan Marin, titular în eşecul clar al celor de la Empoli cu Atalanta

Serie A Publicat de Daian Cutu pe 30 oct 2023

Cu Răzvan Marin titular, Empoli a pierdut pe teren propriu, scor 0-3, meciul cu Atalanta Bergamo, din etapa a 10-a a Serie A.

Oaspeţii au deschis scorul încă din minutul 5, prin Gianluca Scamacca, apoi au mai trecut pe lângă gol în câteva rânduri înainte ca Teun Koopmeiners să facă 2-0, în minutul 29. Empoli a solicitat un peanlti în minutul 33, dar arbitrul nu a acordat nimic, după ce a consultat VAR. Gianluca Scamacca a reuşit dubla în minutul 51 şi a închis meciul.

La Empoli, mijlocaşul român Răzvan Marin a jucat titular, fiind înlocuit în minutul 82.

În clasament, Atalanta este pe locul 4, cu 19 puncte, în vreme ce Empoli e pe locul 18, cu 7 puncte.