VIDEO | Lecce – Parma 2-2. Remiză dramatică în derby-ul românesc din Serie A VIDEO | Lecce – Parma 2-2. Remiză dramatică în derby-ul românesc din Serie A
VIDEO | Real Madrid a făcut spectacol cu Espanyol VIDEO | Real Madrid a făcut spectacol cu Espanyol
VIDEO | Daniel Bîrligea a debutat la FCSB, dar a fost înlocuit la pauză şi a reacţionat: „Nu ştiu dacă din fericire sau din supărare” VIDEO | Daniel Bîrligea a debutat la FCSB, dar a fost înlocuit la pauză şi a reacţionat: „Nu ştiu dacă din fericire sau din supărare”
E gata! Tony revine în fotbalul românesc E gata! Tony revine în fotbalul românesc
Gigi Becali, prima reacţie după debutul lui Bîrligea! "Să nu cumva" Gigi Becali, prima reacţie după debutul lui Bîrligea! "Să nu cumva"
Gigi Becali s-a contrazis singur! "Unde e faultul? / E fault clar!" Gigi Becali s-a contrazis singur! "Unde e faultul? / E fault clar!"

Real Madrid, remiză cu Club America, scor 2-2, în meci amical în SUA. FC Barcelona, egal cu Juventus

Fotbal Internațional Publicat de Ovidiu Neacşu pe 27 iul 2022

Echipa Real Madrid a încheiat la egalitate, scor 2-2, meciul amical susţinut, marţi seară, în compania formaţiei mexicane Club America, în turneul din SUA.

Pentru Real au marcat Benzema (22) şi Hazard (55-penalti).

Golurile mexicanilor au fost înscrise de Martin (5) şi Fidalgo (81).

Real îşi va încheia turneul din SUA, sâmbătă, în meci amical cu Juventus Torino, la Los Angeles.

Tot în SUA, FC Barcelona şi Juventus au remizat, scor 2-2. Pentru catalani a punctat Dembele, în minutele 34 şi 40, iar pentru torinezi a înscris Moise Kean, în minutele 39 şi 51.

FC Barcelona îşi va încheia turneul american sâmbătă, cu New York Red Bulls.