”Se pregăteşte”. Decizie finală cu privire la revenirea lui Alexi Pitu în Superliga ”Se pregăteşte”. Decizie finală cu privire la revenirea lui Alexi Pitu în Superliga
Verstappen, revoltat de apelul ca piloţii F1 să înjure mai puţin Verstappen, revoltat de apelul ca piloţii F1 să înjure mai puţin
Iraklis Salonic - Universitatea Cluj 61-50, în preliminariile FIBA EuroCup la baschet feminin Iraklis Salonic - Universitatea Cluj 61-50, în preliminariile FIBA EuroCup la baschet feminin
Volei Alba Blaj, victorie cu campioana Ungariei, Vasas Budapesta, în meci amical Volei Alba Blaj, victorie cu campioana Ungariei, Vasas Budapesta, în meci amical
VIDEO | Steaua Roşie Belgrad - Benfica 1-2. Turcii formaţiei lusitane au făcut diferenţa VIDEO | Steaua Roşie Belgrad - Benfica 1-2. Turcii formaţiei lusitane au făcut diferenţa
VIDEO | Feyenoord - Bayer Leverkusen 0-4. Campioana Germaniei a făcut recital şi a rezolvat partida din prima repriză

Reîncepe Champions League! Meciurile din prima etapă

Champions League Publicat de Tudor Moisa pe marți, 11:59

Sezonul 2024/2025 al Ligii Campionilor începe marţi, cu un nou format care include 36 de echipe, numărul de meciuri crescând de la 125 la 189. Finala competiţiei va avea loc la 31 mai 2025, pe Allianz Arena din Munchen.

În faza ligii sunt implicate 36 de echipe, care vor disputa în total 144 de meciuri. Vor fi 18 meciuri în fiecare din cele opt etape ale acestei faze. (17/18/19 septembrie 2024, 1/2 octombrie 2024, 22/23 octombrie 2024, 5/6 noiembrie 2024, 26/27 noiembrie 2024, 10/11 decembrie 2024, 21/22 ianuarie 2025, 29 ianuarie 2025.

Faza ligii va fi urmată, la 11/12 februarie şi 18/19 februarie, de play-off, după care vor urma optimile de finală (4/5 martie, 11/12 martie), sferturile de finală (8/9 aprilie, 15/16 aprilie), semifinalele (29/30 aprilie, 6/7 mai) şi finala, la 31 mai 2025.