Fostul jucător de la FCSB a răbufnit după ultimele decizii luate de Gigi Becali: „Când vii în România eşti trist, îţi dai seama cât de mare e diferenţa” Fostul jucător de la FCSB a răbufnit după ultimele decizii luate de Gigi Becali: „Când vii în România eşti trist, îţi dai seama cât de mare e diferenţa”
Lamine Yamal, locul doi în topul celor mai tineri marcatori all-time din Champions League Lamine Yamal, locul doi în topul celor mai tineri marcatori all-time din Champions League
VIDEO | FC Botoşani - Gloria Buzău, astăzi, de la ora 18:00, în direct la Prima Sport 1

VIDEO | Oţelul - Dinamo, astăzi, de la ora 21:00, în direct la Prima Sport 1! Duelul revelaţiilor din acest sezon de Superliga VIDEO | Oţelul - Dinamo, astăzi, de la ora 21:00, în direct la Prima Sport 1! Duelul revelaţiilor din acest sezon de Superliga
VIDEO | Chindia - Ceahlăul, vineri, de la 16:00, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro  VIDEO | Chindia - Ceahlăul, vineri, de la 16:00, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro
”Se pregăteşte”. Decizie finală cu privire la revenirea lui Alexi Pitu în Superliga ”Se pregăteşte”. Decizie finală cu privire la revenirea lui Alexi Pitu în Superliga

Remiza spectaculoasă între Lazio şi AC Milan

Serie A Publicat de Daian Cutu pe 1 sep 2024

Lazio Roma a încheiat la egalitate sâmbătă seara, pe teren propriu, scor 2-2, cu formaţia AC Milan, în etapa a treia din Serie A.

Strahinja Pavlovic a deschis scorul pentru milanezi, cu o lovitură de cap în minutul 8. Gazdele au reuşit să revină şi să preia conducerea pe tabelă în numai patru minute. Valentin Castellanos a egalat în minutul 62, din pasa lui Nuno Tavares, pentru ca în minutul 66, acelaşi Tavares să ofere assist-ul pentru Boulaye Dia, care a înscris. Lazio conducea cu 2-1, însă scorul final a fost 2-2, după egalarea lui Rafael Leao, din minutul 72.

Milan rămâne fără victorie în campionat şi are două puncte, fiind pe locul 14, în timp ce Lazio este pe 6, cu 4 puncte.