Mihai Stoica, ironie la adresa unor persoane din fotbal! "Deştepţilor ăstora" | VIDEO EXCLUSIV Mihai Stoica, ironie la adresa unor persoane din fotbal! "Deştepţilor ăstora" | VIDEO EXCLUSIV
Stadion nou în SuperLiga României! Proiect de anvergură: ”Va avea 25.000 - 28.000 de locuri” Stadion nou în SuperLiga României! Proiect de anvergură: ”Va avea 25.000 - 28.000 de locuri”
Tentativă de şantaj la adresa familiei lui Michael Schumacher. Trei suspecţi, trimişi în judecată Tentativă de şantaj la adresa familiei lui Michael Schumacher. Trei suspecţi, trimişi în judecată
LIVE VIDEO | Europa League se vede pe canelele Prima Sport. Bodo/Glimt a egalat, în urma unui contraatac perfect! Vezi programul complet al zilei LIVE VIDEO | Europa League se vede pe canelele Prima Sport. Bodo/Glimt a egalat, în urma unui contraatac perfect! Vezi programul complet al zilei
S-au convins de el după doar două meciuri! Ce au spus italienii despre Horaţiu Moldovan S-au convins de el după doar două meciuri! Ce au spus italienii despre Horaţiu Moldovan
Fotbalistul care nu ar semna niciodată cu FCSB! Costin Amzăr anunţă că nu trădează Dinamo Fotbalistul care nu ar semna niciodată cu FCSB! Costin Amzăr anunţă că nu trădează Dinamo

Româncele sunt pe val la Foro Italico. Sorana Cîrstea şi Jaqueline Cristian s-au calificat în turul trei

Tenis Publicat de Daian Cutu pe 9 mai 2024

Sorana Cîrstea, cap de serie 28 şi locul 32 WTA, şi Jaqueline Cristian, numărul 68 mondial, s-au calificat, joi, în turul trei la turneul de categorie WTA 1000 de la Roma.

Cîrstea a învins-o în turul doi pe Brenda Fruhvirtova (Cehia), jucătoare venită din calificări, locul 102 WTA, scor 7-5, 6-0. Meciul a durat o oră şi 32 de minute.

Cristian a trecut de Elina Avanesyan (Rusia), locul 72 WTA, scor 5-7, 6-2, 6-2, în două ore şi 50 de minute.

Tot joi, Ana Bogdan, locul 63 WTA, o întâlneşte pe Marketa Vondrousova (Cehia), cap de serie 6 şi locul 6 WTA. Câştigătoarea o va avea apoi ca adversară pe Sorana Cîrstea.

Jaqueline Cristian o va înfrunta pe sportiva americană Coco Gauff, locul 3 WTA.