”Se pregăteşte”. Decizie finală cu privire la revenirea lui Alexi Pitu în Superliga ”Se pregăteşte”. Decizie finală cu privire la revenirea lui Alexi Pitu în Superliga
Verstappen, revoltat de apelul ca piloţii F1 să înjure mai puţin Verstappen, revoltat de apelul ca piloţii F1 să înjure mai puţin
Iraklis Salonic - Universitatea Cluj 61-50, în preliminariile FIBA EuroCup la baschet feminin Iraklis Salonic - Universitatea Cluj 61-50, în preliminariile FIBA EuroCup la baschet feminin
Volei Alba Blaj, victorie cu campioana Ungariei, Vasas Budapesta, în meci amical Volei Alba Blaj, victorie cu campioana Ungariei, Vasas Budapesta, în meci amical
VIDEO | Steaua Roşie Belgrad - Benfica 1-2. Turcii formaţiei lusitane au făcut diferenţa VIDEO | Steaua Roşie Belgrad - Benfica 1-2. Turcii formaţiei lusitane au făcut diferenţa
VIDEO | Feyenoord - Bayer Leverkusen 0-4. Campioana Germaniei a făcut recital şi a rezolvat partida din prima repriză

România U16, victorie contra Cehiei U16 în cel de-al doilea amical disputat la Buftea

Echipa nationala Publicat de Tudor Moisa pe 10 sep 2024

Naţionala U16 a României a efectuat un stagiu de pregătire la Buftea, unde a disputat şi două partide amicale contra reprezentativei similare a Cehiei.

După ce tricolorii au remizat în prima partidă, scor 2-2, naţionala antrenată de Nicolae Roşca şi-a luat revanşa în cea de-a doua partidă de pregătire, pe care a câştigat-o cu 1-0 datorită reuşitei lui Luca Văduva din minutul 87.

România U16 a evoluat în formula: 1. Coşa – 24. Neamţu (2. Mal 61′), 5. Corlat – cpt., 13. Kirali, 15. Geană – 16. Barb (8. Rusu 46′), 20. Rotaru (6. Montantau 61′), 18. Moldovan – 17. Fuleki, 19. Papuc (9. Silitra 46′), 21. Munteanu (7. Telehoi 46′ / 11. Văduva 87′). Selecţioner: Nicolae Roşca