Liga portugheză va planta 200 de copaci pentru fiecare gol marcat, ca răspuns după incendiile de vegetaţie Liga portugheză va planta 200 de copaci pentru fiecare gol marcat, ca răspuns după incendiile de vegetaţie
Ioan Ovidiu Sabău a vorbit despre duelul cu Universitatea Craiova. "Nu întâmplător suntem pe primul loc" Ioan Ovidiu Sabău a vorbit despre duelul cu Universitatea Craiova. "Nu întâmplător suntem pe primul loc"
VIDEO | FC Botoşani - Gloria Buzău 3-3. Regal fotbalistic oferit de ultimele clasate

Jucătorul de la FCSB care a fost scos de pe listă Jucătorul de la FCSB care a fost scos de pe listă
"Foarte pasionat, muncitor şi motivator”. Grameni, fascinat de modul în care Şumudică pregăteşte echipa "Foarte pasionat, muncitor şi motivator”. Grameni, fascinat de modul în care Şumudică pregăteşte echipa
VIDEO | EUROGOL Constantin Budescu! Execuţie magistrală din marginea terenului în disputa cu FC Botoşani

”S-a chinuit apoi şi a ratat şansa”. Presa din Austria, dezamăgită de LASK Linz

Europa League Publicat de Daian Cutu pe 22 aug 2024

FCSB a remizat în deplasare, scor 1-1, cu echipa LASK Linz, într-un meci din prima manşă a play-off-ului Ligii Europa.

Au marcat Taoui ’34 pentru gazde şi Miculescu ‘45+2 pentru FCSB.

Presa din Austria analizat partida şi s-a arătat dezamăgită de faptul că LASK nu a plecat la retur în avantaj.

LASK a reuşit doar un egal, 1-1, în prima manşă a play-off-ului Europa League împotriva FCSB-ului. După un start în forţă, Linz a preluat conducerea în minutul 34 cu un gol al lui Adil Taoui, dar oaspeţii au egalat cu puţin timp înainte de pauză.

LASK s-a chinuit apoi şi a ratat şansa de a începe manşa secundă din România, joia viitoare, dintr-o poziţie mai bună”, au notat cei de la Krone.