Fostul jucător de la FCSB a răbufnit după ultimele decizii luate de Gigi Becali: „Când vii în România eşti trist, îţi dai seama cât de mare e diferenţa” Fostul jucător de la FCSB a răbufnit după ultimele decizii luate de Gigi Becali: „Când vii în România eşti trist, îţi dai seama cât de mare e diferenţa”
Lamine Yamal, locul doi în topul celor mai tineri marcatori all-time din Champions League Lamine Yamal, locul doi în topul celor mai tineri marcatori all-time din Champions League
VIDEO | FC Botoşani - Gloria Buzău, astăzi, de la ora 18:00, în direct la Prima Sport 1

VIDEO | Oţelul - Dinamo, astăzi, de la ora 21:00, în direct la Prima Sport 1! Duelul revelaţiilor din acest sezon de Superliga VIDEO | Oţelul - Dinamo, astăzi, de la ora 21:00, în direct la Prima Sport 1! Duelul revelaţiilor din acest sezon de Superliga
VIDEO | Chindia - Ceahlăul, vineri, de la 16:00, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro  VIDEO | Chindia - Ceahlăul, vineri, de la 16:00, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro
”Se pregăteşte”. Decizie finală cu privire la revenirea lui Alexi Pitu în Superliga ”Se pregăteşte”. Decizie finală cu privire la revenirea lui Alexi Pitu în Superliga

Sănătatea Cluj s-a calificat în grupele Cupei României!

Cupa României Publicat de Tudor Moisa pe 27 aug 2024

Sănătatea Cluj s-a calificat în grupele Cupei României. "Viruşii verzi" au trecut Câmpulung, divizionară secundă.

Cătălin Creţ a deschis scorul pentru formaţia clujeană, în minutul 50, iar Darius Ciurea e egalat, în minutul 66. Lovitura a fost dată de Paul Szucs, în minutul 89.

Sănătatea Cluj a promovat în Liga 3 în 2005, iar de atunci evoluează constant în al treilea eşalon. În ultimii ani, formaţia ardeleană a produs mai multe surprize în Cupa României şi a ajuns de două ori în optimi (2008, 2020) şi de patru ori în 16-imi (2010, 2012, 2014, 2018).

Sănătatea Cluj a trecut în precedentele runde de Viitorul Sîntimbru, Viitorul Cluj şi Gloria Bistriţa cu acelaşi scor, 4-1.

În alte două partide disptuate în play-off-ul Cupei României, ACSM Reşiţa a învins-o pe FC Bihor, scor 3-1, iar Râmnicu Vâlcea a trecut de Minaur Baia Mare, scor 3-2. Astăzi se mai disputa si duelul dintre Dumbrăviţa şi Petrolul Plioieşti.