Un oficial din Superligă este de partea lui Dorinel Munteanu! "Merită felicitat" Un oficial din Superligă este de partea lui Dorinel Munteanu! "Merită felicitat"
Ngezana nu va juca cu Petrolul Ngezana nu va juca cu Petrolul
Dorinel Munteanu a continuat tirada şi la conferinţa de presă! "Eu fac legea aici" Dorinel Munteanu a continuat tirada şi la conferinţa de presă! "Eu fac legea aici"
Gestul pe care a vrut să îl facă Korenica după moartea tatălui său Gestul pe care a vrut să îl facă Korenica după moartea tatălui său
LIVE VIDEO | CSM Focşani - FCU Craiova 0-1, în direct la Prima Sport 1! Sidibe a deschis scorul

Andrei Nicolescu este convins după remiza cu Oţelul! "Ne vom seta alte obiective” Andrei Nicolescu este convins după remiza cu Oţelul! "Ne vom seta alte obiective”

Scor halucinant în Ligue 1! Nice a dezmembrat-o pe Saint Etienne

Ligue 1 Publicat de Tudor Moisa astăzi, 09:50

Scor de-a dreptul ireal în Ligue 1. Nice a învins-o pe Saint Etienne, scor 8-0, vineri seară.

Scorul a fost deschis de Nice după ce Batubinsika şi-a băgat mingea în proprie poartă, în minutul 4. Peste doar trei minute, diferenţa a fost dublată, graţie reuşitei semnate de Ndombele.

Până la pauză, scorul a ajuns la un şocant 6-0, după reuşitele lui Cho ('24), Moukoko ('26, '39) şi Guessand ('36).

Nice a lăsat-o mai moale în repriza a doua şi a mai punctat doar de două ori, prin Diop ('75) şi Rosario ('86).

Deşi Saint Etienne nu a obţinut niciun punct în primele trei etape, nou-promovată a părut că şi-a revenit şi a câştigat meciul cu Lille, scor 1-0, din etapa trecută, astfel că nimeni nu a putut anticipa desfăşurarea de rezultate de vineri seară.

În acest moment, Nice se poziţioneaă pe locul cinci în Ligue 1, cu şapte puncte, în vreme ce Saint Etienne se află pe poziţia a 16-a, cu trei puncte.