”El este cel mai bun din lume în acest moment!”. Ancelotti a dat verdictul după victoria Realului din Champions League

După ce a remizat cu Dan Petrescu, Becali a dezvăluit care este singurul club din ţară de care se teme: ”Au echipă şi joacă fotbal frumos. 'U' Cluj, nu, nu are putere!”

Ivan Perisic a semnat un contract cu PSV Eindhoven Ivan Perisic a semnat un contract cu PSV Eindhoven
Răsturnare incredibilă de situaţie! Adi Petre nu se mai retrage Răsturnare incredibilă de situaţie! Adi Petre nu se mai retrage
VIDEO | Gigi Mulţescu a fost înmormântat cu onoruri militare VIDEO | Gigi Mulţescu a fost înmormântat cu onoruri militare
Petrolul şi-a asigurat serviciile unui internaţional din Benin Petrolul şi-a asigurat serviciile unui internaţional din Benin

Scor halucinant la un meci din prima ligă olandeză

Fotbal Internațional Publicat de Tudor Moisa pe duminică, 09:11

Scor de maidan în etapa a cincea a campionatului Ţărilor de Jos, după ce AZ Alkmaar a învins Heerenveen, scor 9-1.

AZ Alkmaar avea nevoie sâmbătă seară de o victorie cu Heerenveen pentru a reveni pe locul al doilea în clasament, după PSV Eindhoven, care rămâne neînvinsă (5 meciuri, 5 victorii, 20 de goluri marcate, 3 primite).

La pauză, scorul era strâns, doar 2-1, abia după pauză totul s-a pus la punct, iar Mickey van der Hart, portarul oaspeţilor, s-a întors de şapte ori pentru a lua mingea din poartă, în a doua repriză.

Atacantul irlandez Troy Parrott a marcat de patru ori, celelalte goluri fiind reuşite de Mijnans, Sadiq, Meerdink, Belic şi Buurmeester. Golul formaţiei Heerenveen a fost înscris de Brouwers.