Corona Braşov, calificare dramatică în turul III al Ligii Campionilor, la volei, după un meci de 155 minute Corona Braşov, calificare dramatică în turul III al Ligii Campionilor, la volei, după un meci de 155 minute
CSM Constanţa – Ystads IF, scor 29-29, în grupa D a European League CSM Constanţa – Ystads IF, scor 29-29, în grupa D a European League
CSO Voluntari, debut cu victorie în noul sezon al European North Basketball League CSO Voluntari, debut cu victorie în noul sezon al European North Basketball League
VK Novi Belgrad – Steaua Bucureşti, scor 11-7, la debutul în grupa A a Ligii Campionilor, la polo VK Novi Belgrad – Steaua Bucureşti, scor 11-7, la debutul în grupa A a Ligii Campionilor, la polo
Foştii selecţioneri ai naţionalei, luaţi la rost! „Dacă Mircea Lucescu face asta, nu e o palmă pentru cei de dinainte?!” | EXCLUSIV VIDEO Foştii selecţioneri ai naţionalei, luaţi la rost! „Dacă Mircea Lucescu face asta, nu e o palmă pentru cei de dinainte?!” | EXCLUSIV VIDEO
Academia de fotbal a Barcelonei din Bucureşti a fost inaugurată! Joan Laporta a fost prezent Academia de fotbal a Barcelonei din Bucureşti a fost inaugurată! Joan Laporta a fost prezent

Se anunţă mai uşor decât cu Urartu. Cu cine joacă Farul în turul III preliminar din Conference League

Conference League Publicat de Daian Cutu pe 3 aug 2023

Farul Constanţa a învins în deplasare, scor 3-2, formaţia armeană FC Urartu, în manşa secundă a turului al doilea preliminar din Conference League. Campioana României s-a calificat pentru turul al treilea preliminar, cu 6-4 cumulat.

Campioana României se va duela în faza următoare a competiţiei cu Flora Tallin, ce pare la prima vedere accesibilă, în contextul în care formaţia baltică are un start de sezon modest şi niciun jucător care cel puţin teoretic să fie periculos.

Estonii au început în Champions League, dar au cedat în primul tur, fiind învinşi de Rakow, campioana Poloniei, scor general 0-4.

Cei de la Flora au un start de sezon intern de coşmar. Cu un punct în două partide: eşec 4-1 cu Narva şi remiză, 1-1 cu Parnu.