”Se pregăteşte”. Decizie finală cu privire la revenirea lui Alexi Pitu în Superliga ”Se pregăteşte”. Decizie finală cu privire la revenirea lui Alexi Pitu în Superliga
Verstappen, revoltat de apelul ca piloţii F1 să înjure mai puţin Verstappen, revoltat de apelul ca piloţii F1 să înjure mai puţin
Iraklis Salonic - Universitatea Cluj 61-50, în preliminariile FIBA EuroCup la baschet feminin Iraklis Salonic - Universitatea Cluj 61-50, în preliminariile FIBA EuroCup la baschet feminin
Volei Alba Blaj, victorie cu campioana Ungariei, Vasas Budapesta, în meci amical Volei Alba Blaj, victorie cu campioana Ungariei, Vasas Budapesta, în meci amical
VIDEO | Steaua Roşie Belgrad - Benfica 1-2. Turcii formaţiei lusitane au făcut diferenţa VIDEO | Steaua Roşie Belgrad - Benfica 1-2. Turcii formaţiei lusitane au făcut diferenţa
VIDEO | Feyenoord - Bayer Leverkusen 0-4. Campioana Germaniei a făcut recital şi a rezolvat partida din prima repriză

Se conturează deja prima plecare a iernii de la FCSB. Jucătorul devine liber de contract de Anul Nou

FCSB Publicat de Daian Cutu pe sâmbătă, 17:05

Andrei Vlad (25 de ani), unul dintre cei mai vechi jucători din lotul FCSB-ului nu mai prinde deloc minute la campiona României şi vrea să plece.

Vlad nu a plecat nici în fereastra de mercato a veri şi va sta cel mai probabil până la iarnă, când îi expiră contractul. Portarul este liber din data de 31 decembrie şi e puţin probabil ca oficialii campioanei să îi propună prelungirea celui ce era cândva om de bază între buturi.

• 300.000 de euro este cota de piaţă a lui Andrei Vlad, potrivit transfermarkt.com.
  • 121 de meciuri a jucat goalkeeper-ul în tricoul celor de la FCSB.

”Vlad a fost cândva Messi al portarilor. Pentru declaraţia pe care am făcut-o atunci au fost echipe care s-au interesat şi au făcut anumite propuneri, că dau 10 milioane, 20 dacă va câştiga nu ştiu ce.

Eu ştiu să-i fac publicitate, dar degeaba, dacă el nu mă ajută, dă pasă la adversari s-o bage în poartă”, spunea Gigi Becali, patronul lui FCSB, despre Vlad, la Digi Sport.