Probleme mari de lot la FCSB! Trei jucători sunt OUT pentru partida cu Gloria Buzău Probleme mari de lot la FCSB! Trei jucători sunt OUT pentru partida cu Gloria Buzău
Cu Horaţiu Moldovan şi Daniel Boloca titulari, Sassuolo a obţinut un succes zdrobitor în Serie B Cu Horaţiu Moldovan şi Daniel Boloca titulari, Sassuolo a obţinut un succes zdrobitor în Serie B
Sebastian Colţescu arbitrează cel mai aşteptat meci al zilei de duminică din Superliga Sebastian Colţescu arbitrează cel mai aşteptat meci al zilei de duminică din Superliga
VIDEO | Unirea Slobozia - ”U” Cluj 2-2, în direct, pe Prima Sport 1. Ardelenii întorc partida în startul reprizei secunde
Eugen Neagoe a pus tunurile pe FCSB înaintea duelului direct: „Să nu îşi găsească scuze că au jucat la PAOK dacă pierd” Eugen Neagoe a pus tunurile pe FCSB înaintea duelului direct: „Să nu îşi găsească scuze că au jucat la PAOK dacă pierd”
Espanyol Barcelona – Mallorca 2-1. Catalanii ies din seria nefastă Espanyol Barcelona – Mallorca 2-1. Catalanii ies din seria nefastă

Sepsi Sfântu Gheorghe, înfrângere în Euroliga, cu liderul grupei DVTK Miskolc

Baschet Publicat de Daian Cutu pe 31 oct 2023

Sepsi Sfântu Gheorghe a fost învinsă marţi, pe teren propriu, de formaţia ungară DVTK Miskolc, scor 80-68 (44-32), în al cincilea meci din grupa A a Euroligii. Sepsi evoluează în premieră în grupele Euroligii.

Principalele marcatoare ale partidei au fost Nystrom 19 puncte, Hristova 18, pentru Sepsi, respectiv Aho 16, Lelik 14, pentru echipa oaspete.

Marţi mai sunt programate, în etapa a V-a, meciurile dintre Famila Schio – Lyon, UMCS Lubin – Fenerbahce şi Zaragoza – Valencia Basket.

În primele meciuri din grupa A, Sepsi a obţinut rezultatele: 57-85 cu Casademont Zaragoza, 58-70 cu Famila Schio, 65-76 cu UMCS Lublin, 57-68 cu Valencia Basket. După cinci etape, Sepsi Sf. Gheorghe ocupă locul 7, cu 5 puncte.

Campioana României s-a calificat în grupele Euroligii după ce a eliminat în preliminarii formaţia letonă TTT Riga (59-54, 63-62).

Sepsi va juca în următoarea etapă în deplasare, cu Fenerbahce, în 22 noiembrie.

Meciurile din grupe se vor juca între 4 octombrie – 30 ianuarie, după care vor urma sferturile de finală (21 februarie – 6 martie) şi Turneul Final Four (12-14 aprilie).