Operaţiune a poliţiei împotriva ultraşilor din Milano şi a presupuselor lor activităţi mafiote Operaţiune a poliţiei împotriva ultraşilor din Milano şi a presupuselor lor activităţi mafiote
OFICIAL | Ionuţ Badea revine în fotbalul românesc OFICIAL | Ionuţ Badea revine în fotbalul românesc
Gigi Becali a dezvăluit ce jucător de la FCSB nu va mai lipsi din primul 11: „Trebuie să fie pe teren” Gigi Becali a dezvăluit ce jucător de la FCSB nu va mai lipsi din primul 11: „Trebuie să fie pe teren”
Doliu în fotbalul italian! Fostul mijlocaş de la Cagliari a fost găsit mort într-o cameră de hotel Doliu în fotbalul italian! Fostul mijlocaş de la Cagliari a fost găsit mort într-o cameră de hotel
Viorel Moldovan i-a dat replica lui Marius Şumudică: „Nu trebuie să plângem atâta. Să fim bărbaţi” Viorel Moldovan i-a dat replica lui Marius Şumudică: „Nu trebuie să plângem atâta. Să fim bărbaţi”
13 vinuri roşii perfecte pentru toamnă, alese de experţii Unvinpezi.ro 13 vinuri roşii perfecte pentru toamnă, alese de experţii Unvinpezi.ro

Sezon complicat pentru Borussia Dortmund! A cedat acasă cu Hoffenheim şi nu e nici măcar pe podium

Bundesliga Publicat de Daian Cutu pe 25 feb 2024

Hoffenheim a învins duminică, în deplasare, scor 3-2, gruparea Borussia Dortmund, în etapa a 23-a din Bundesliga.

Hoffenheim i-a pus probleme mari Borussiei, pe Signal Iduna Park. Ihlas Belou a deschis scorul pentru oaspeţi încă din minutul 3, dar elevii lui Edin Terzic au întors rezultatul în numai patru minute. Donyell Malen a egalat în minutul 21, iar Nico Schlotterbeck a făcut 2-1 pentru gazde în minutul 25. Oaspeţii au dat însă lovitura tot într-un interval de patru minute, în repriza secundă. Maximilian Beier a reuşit o dublă în minutele 61 şi 64 aducând în avantaj pe Hoffenheim, care s-a şi impus cu 3-2.

Borussia Dortmund rămâne cu 41 de puncte, pe locul 4 în Bundesliga, iar Hoffenheim e pe locul 7, cu 30 de puncte.