Dorinel Munteanu a ieşit la atac după cu partida contra Craiovei: ”Le-am spus clar că nu am fost prieten cu ei!” | VIDEO

Un nou transfer spectaculos la FCSB pentru titlu şi Europa League? MM Stoica a pus ochii pe starul rivalei: ”E ca un maratonist care ştie fotbal. Nu înţelegi ce joacă. Pe noi ne-a omorât!” | VIDEO EXCLUSIV

VIDEO | Real Madrid – Villarreal 2-0. Dani Carvajal s-a accidentat grav VIDEO | Real Madrid – Villarreal 2-0. Dani Carvajal s-a accidentat grav
VIDEO | Gâlcă nu e mulţumit de nivelul etalat cu Oţelul. ”Au pus şi ei multă presiune” VIDEO | Gâlcă nu e mulţumit de nivelul etalat cu Oţelul. ”Au pus şi ei multă presiune”
VIDEO | Oţelul Galaţi - Universitatea Craiova 1-1. Start fulminant, continuare anostă VIDEO | Oţelul Galaţi - Universitatea Craiova 1-1. Start fulminant, continuare anostă
Emil Săndoi ştie de ce a fost răpus de Dan Petrescu: ”Trebuia să facem asta!”

Show în Bundesliga! Bayern ”o pulverizează” pe Darmstadt, la capătul unui meci cu 3 eliminari şi 8 goluri în a doua repriză

Bundesliga Publicat de Daian Cutu pe 28 oct 2023

Bayern Munchen a învins pe teren propriu, scor 8-0, formaţia Darmstadt, în etapa a 9-a din Bundesliga. Toate golurile s-au înscris în repriza a doua.

Cu Manuel Neuer revenit în poartă după aproape un an de absenţă, Bayern a primit un cartonaş roşu încă din minutul 4, când a fost eliminat Joshua Kimmich. Au urmat alte două eliminări, ambele în tabăra oaspeţilor.

Klaus Gajsula a primit roşu în minutul 21, iar Matej Maglica în minutul 41. După patru minute, Leroy Sane a înscris, dar arbitrul a anulat reuşita gazdelor după consultarea VAR, pentru ofsaid.

Jocul s-a schimbat total în repriza secundă, când pe teren a existat o singură echipă, Bayern. Bavarezii au înscris de opt ori, golul al şaselea fiind marcat de Harry Kane din propria jumătate de teren, în minutul 69.

Bayern s-a impus cu 8-0, prin golurile marcate de Harry Kane (min. 51, 69, 88), Leroy Sane (min. 56, 64), Jamal Musiala (min. 60, 76) şi Thomas Muller (min. 71). Kane a ajuns la 12 goluri înscrise în Bundesliga, fiind pe locul al doilea în clasamentul golgeterilor, după Serhou Guirassy, care are 14 goluri.

În clasament, Bayern a trecut, deocamdată, pe primul loc, cu 23 de puncte, iar Darmstadt este pe locul 14, cu 7 puncte.