”Seamănă cu Becali! Vrea ţac-ţac”. Verdict dur după Rapid Oţelul 0-0 | VIDEO EXCLUSIV

”S-au făcut antrenori şi după au schimbat macazul!”. Dorinel Munteanu, discurs manifest în direct după ce a fost criticat după incidentul cu David Maftei  | VIDEO

”S-au făcut antrenori şi după au schimbat macazul!”. Dorinel Munteanu, discurs manifest în direct după ce a fost criticat după incidentul cu David Maftei | VIDEO
VIDEO | ”Trebuie să trecem peste”. Marius Şumudică nu e îngrijorat după remiza acasă cu Oţelul VIDEO | ”Trebuie să trecem peste”. Marius Şumudică nu e îngrijorat după remiza acasă cu Oţelul
VIDEO | Osasuna - FC Barcelona 4-2. Catalanii au fost reduşi la tăcere VIDEO | Osasuna - FC Barcelona 4-2. Catalanii au fost reduşi la tăcere
Luca Joldea, campion mondial la tir juniori Luca Joldea, campion mondial la tir juniori
VIDEO | Rapid - Oţelul 0-0. Giuleştenii încă aşteaptă revirimentul VIDEO | Rapid - Oţelul 0-0. Giuleştenii încă aşteaptă revirimentul

”Şi-a ratat şansa de a fi titular în Premier League!”. Englezii i-au dat lui Drăguşin vestea groaznică, după gafa din Europa League

Stranieri Publicat ieri, 22:58

Tottenham Hotspur a învins joi seara, pe teren propriu, scor 3-0, formaţia azeră Qarabag, într-un meci din prima etapă a Ligii Europa.

Meciul de la Londra a început prost pentru gazde. Radu Drăguşin, titular, a greşit la o pasă înapoi a lui van de Ven şi apoi l-a faultat din postura ultimului apărător pe Juninho. Arbitrul francez Willy Delajod i-a arătat românului direct cartonaşul roşu şi elevii lui Ange Postecoglou au rămas în zece din minutul 8.

Chiar şi aşa Brennan Johnson a deschis scorul în minutul 12 şi la pauză Tottenham a intrat cu avantaj minim. Pape Sarr, în minutul 52, şi Dominic Solanke, în minutul 68, au adus liniştea în rândul fanilor londonezi, înscriind pentru 3-0.

Tural Bayramov a ratat un penalty pentru oaspeţi, în minutul 58, şi Tottenham s-a impus cu 3-0.

Duminică, Spurs va juca cu Manchester United de la ora 18:30, în etapa a şasea din Premier League. Pentru merele meci din Premier League, Radu Drăguşin a fost anunţat rezervă. În centrul apărării va reveni argentinianul Cristian Romero.

"Prin eliminarea rapidă din meciul cu Qarabag, Radu Drăguşin şi-a ratat şansa de a forţa o titularizare în Premier League", scrie Tottenham Hotspur News.