Fotbalistul le-a închis uşa în nas granzilor din Superligă şi are un singur gând: ”Ar trebui să fie momentul nostru!”

VIDEO | FC Bihor - Steaua, astăzi, de la ora 17:00, în direct la Prima Sport 1! Meci interesant în Liga 2 VIDEO | FC Bihor - Steaua, astăzi, de la ora 17:00, în direct la Prima Sport 1! Meci interesant în Liga 2
Helmut Duckadam a fost operat pe cord deschis cu succes: ”Sunt în salon, însă am dureri foarte mari”

Toate biletele pentru meciul cu Cipru, din Liga Naţiunilor, au fost vândute. Tricolorii vor avea 1528 de fani la Larnaca

Incredibil! Becali se implică în antrenamentele FCSB-ului, după egalul contra CFR-ului:  ”Măresc durata! Fac inteligenţă artificială, apare vocea mea direct cum s-au făcut două atingeri!”

Incredibil! Becali se implică în antrenamentele FCSB-ului, după egalul contra CFR-ului: ”Măresc durata! Fac inteligenţă artificială, apare vocea mea direct cum s-au făcut două atingeri!”
Starul Barcelonei plătit cu milioane de euro anunţă greva fotbaliştilor! Motivul incredibil: ”Nimeni nu ne ascultă pe noi!”

Şumudică nu a revitalizat echipa, iar patronul Rapidului a intervenit: ”Am jucat foarte prost. Nu arătăm bine!”

Rapid Publicat pe marți, 23:32

Rapid a fost învinsă, luni, pe teren propriu, cu scorul de 2-0, de echipa Universitatea Cluj, în ultimul meci al etapei a noua a Superligii. A fost primul meci pentru antrenorul Marius Şumudică pe arena din Giuleşti de la revenirea la cârma rapidiştilor, la 20 august.

Golurile au fost marcate de Pereira (30) şi Nistor (60 - penalti).

După meci, acţionarul de la Rapid, Victor Angelescu, a oferit mai multe declaraţii.

El a scos în evidenţă faptul că echipa lui nu a arătat un joc bun.

”Am jucat foarte prost. Nu arătăm bine!”

”N-a fost o seară bună. O primă repriză bunicică, în prima parte, făcută de noi. Am avut mai mult posesia, am avut şi nişte ocazii în primele 20 de minute. În a doua repriză am jucat foarte prost. După primirea penalty-ului, n-am mai existat.

A doua repriză a fost foarte slabă. După penalty, au picat moral. U Cluj merită victoria. E clar că avem o problemă în repriza a doua. Avem probleme fizice mai ales pe finalurile de meci. Nu arătăm bine pe toate finalurile de meci. Chiar şi când am condus, am fost egalaţi, de multe ori. Avem încredere în jucători”, a declarat Victor Angelescu, în exclusivitate, pentru ProSport.