”Se pregăteşte”. Decizie finală cu privire la revenirea lui Alexi Pitu în Superliga ”Se pregăteşte”. Decizie finală cu privire la revenirea lui Alexi Pitu în Superliga
Verstappen, revoltat de apelul ca piloţii F1 să înjure mai puţin Verstappen, revoltat de apelul ca piloţii F1 să înjure mai puţin
Iraklis Salonic - Universitatea Cluj 61-50, în preliminariile FIBA EuroCup la baschet feminin Iraklis Salonic - Universitatea Cluj 61-50, în preliminariile FIBA EuroCup la baschet feminin
Volei Alba Blaj, victorie cu campioana Ungariei, Vasas Budapesta, în meci amical Volei Alba Blaj, victorie cu campioana Ungariei, Vasas Budapesta, în meci amical
VIDEO | Steaua Roşie Belgrad - Benfica 1-2. Turcii formaţiei lusitane au făcut diferenţa VIDEO | Steaua Roşie Belgrad - Benfica 1-2. Turcii formaţiei lusitane au făcut diferenţa
VIDEO | Feyenoord - Bayer Leverkusen 0-4. Campioana Germaniei a făcut recital şi a rezolvat partida din prima repriză

Surprinzător! Gigi Becali a numit cel mai bun jucător de la FCSB | VIDEO EXCLUSIV

FCSB Publicat de Tudor Moisa pe 23 iul 2024

FCSB şi Maccabi Tel Aviv au remizat, scor 1-1, marţi seară, în primul meci din dubla celui de al doilea tur preliminar Champions League.

Imediat după fluierul final, Gigi Becali a intrat în direct la emisiunea Fotbal Show şi a dezbătut mai multe subiecte.

În opinia finanţatorului campioanei, Mihai Lixandru a fost cel mai bun jucător de pe teren. De asemenea, Gigi Becali a spus că l-a schimbat pe mijlocaş la pauză din cauză că a încasat un cartonaş galben.

"Lixandru a fost cel mai bun de pe teren în prima repriză. Da (n.r. l-a schimbat pentru că avea galben), dar a fost cel mai bun de pe teren.

În meciurile astea decisive e bine să fi precaut. Dacă îţi elimină un jucător, am pierdut calificarea, aşa cred eu", a spus Gigi Becali la Prima Sport.

Gigi Becali, încântat de prestaţia echipei sale

Finanţatorul de la FCSB este de părere că echipa sa a fost net superioară şi nu înţelege de ce Maccabi era văzută drept o sperietoare. De asemenea, Becali a spus că Maccabi se va califica doar dacă vrea Dumnezeu, deoarece diferenţa de valoare este prea mare.

"Nu că mi-a plăcut, m-a încântat. O echipă care a jucat. Maccabi Tel Aviv, toţi spuneam că nu ştiu ce, că nu avem nicio şansă şi pe care am văzut-o că trăgea de timp, portarul a primit galben, au luat patru galbene, am avut încă trei ocazii de a marca.

Ei au dat un gol dintr-o greşeală de a noastră. Altceva, nicio fază, nicio ocazie. A fost mingea numai la noi, s-a jucat numai într-o parte.

Numai dacă Dumnezeu nu vrea, atât (n.r. nu se califică FCSB). În rest, ca şi valoare, suntem mult peste", a declarat Gigi Becali la Prima Sport.