Anna Blinkova, prima reacţie după ce a învins-o pe Simona Halep Anna Blinkova, prima reacţie după ce a învins-o pe Simona Halep
Simona Halep, spulberată la Hong Kong Simona Halep, spulberată la Hong Kong
Adrian Mutu a numit cele şase echipe care vor intra în play-off Adrian Mutu a numit cele şase echipe care vor intra în play-off
Meciul Cipru - România se vede live într-o sală de cinema! Meciul Cipru - România se vede live într-o sală de cinema!
Laurenţiu Reghecampf nu are voie să antreneze în România Laurenţiu Reghecampf nu are voie să antreneze în România
Marius Şumudică, luat peste picior înainte de PAOK - FCSB Marius Şumudică, luat peste picior înainte de PAOK - FCSB

”Trebuie să schimb ceva”. Ivaylo Petev, nemulţumit de cum arată jocul Universităţii Craiova

CS Universitatea Craiova Publicat de Daian Cutu pe 20 dec 2023

UTA Arad a încheiat miercuri la egalitate, pe teren propriu, scor 2-2, cu formaţia Universitatea Craiova, în etapa a 21-a din Superliga.

Arădenii au condus cu 2-0 şi au avut gol anulat înainte ca oaspeţii să egaleze.

Antrenorul oltenilor, bulgarul Ivaylo Petev, a declarat la finalul partidei că jucătorii săi au greşit nepermis în startul partidei.

”Am început foarte prost, am primit două goluri precum copiii de grădiniţă. După 30 de minute, am reacţionat, am controlat a doua repriză, am avut multe ocazii, am ratat penalty, dar pierdem alte două puncte.

Nu este pentru prima dată când primim asemenea goluri. Ce voi schimba? Trebuie să schimb ceva, avem probleme în defensivă, dar echipa nu a reacţionat bine când am pierdut posesia. Subestimăm anumite situaţii, de aceea primim două goluri. Trebuie să schimbăm ceva.