VIDEO | Champions League: Barcelona a făcut spectacol! Arsenal, victorie solidă cu PSG! City, fără emoţii. Inter a făcut scor. Vezi AICI rezultatele complete după o nouă seară nebună VIDEO | Champions League: Barcelona a făcut spectacol! Arsenal, victorie solidă cu PSG! City, fără emoţii. Inter a făcut scor. Vezi AICI rezultatele complete după o nouă seară nebună
Schonenwerd – Corona Braşov 1-3, în turul II al Ligii Campionilor la volei Schonenwerd – Corona Braşov 1-3, în turul II al Ligii Campionilor la volei
”Poate e ceva mental”. Jucătorul de la Rapid care nu se regăseşte în acest sezon ”Poate e ceva mental”. Jucătorul de la Rapid care nu se regăseşte în acest sezon
Lovitură în Superliga! Alex Dobre vine să lupte la titlu Lovitură în Superliga! Alex Dobre vine să lupte la titlu
VIDEO | Stuttgart - Sparta Praga 1-1. Rrahmani şi Krasniqi au jucat pentru cehi VIDEO | Stuttgart - Sparta Praga 1-1. Rrahmani şi Krasniqi au jucat pentru cehi
VIDEO | Salzburg - Brest 0-4. Recital francez în Austria VIDEO | Salzburg - Brest 0-4. Recital francez în Austria

UBT Cluj, victorie cu CSM Târgu Mureş la debutul în Top 10 al Ligii Naţionale

Baschet Publicat de Daian Cutu pe 27 ian 2024

Campioana U BT Cluj rămâne singura echipă neînvinsă în Liga Naţională şi după prima etapă din Top 10, în care s-a impus, în deplasare, cu CSM Târgu Mureş, scor 95-85 (56-39).

În prima etapă s-a mai jucat meciul dintre CSM Constanţa – Dinamo Bucureşti 98-52, celelalte dispute din Top 10 fiind între CSU Sibiu – CSO Voluntari, Corona Braşov – FC Argeş Piteşti şi Rapid Bucureşti – CSM Oradea.

Etapa a II-a din Top 10 programează partide între 3-5 februarie.

Până atunci însă, U BT Cluj are un meci decisiv în EuroCup, în deplasare cu deţinătoarea trofeului, Gran Canaria, în 31 ianuarie. O victorie, coroborată cu un succes în ultima etapă din grupa B, tot în deplasare, cu Lietkabelis (7 februarie), le-ar aduce jucătorilor antrenaţi de Mihai Silvăşan calificarea directă în sferturile competiţiei.

Înaintea acestor partide, U BT Cluj este calificată în faza play-off, în care se joacă eliminatoriu pentru sferturile de finală.