VIDEO | Champions League: Barcelona a făcut spectacol! Arsenal, victorie solidă cu PSG! City, fără emoţii. Inter a făcut scor. Vezi AICI rezultatele complete după o nouă seară nebună VIDEO | Champions League: Barcelona a făcut spectacol! Arsenal, victorie solidă cu PSG! City, fără emoţii. Inter a făcut scor. Vezi AICI rezultatele complete după o nouă seară nebună
Schonenwerd – Corona Braşov 1-3, în turul II al Ligii Campionilor la volei Schonenwerd – Corona Braşov 1-3, în turul II al Ligii Campionilor la volei
”Poate e ceva mental”. Jucătorul de la Rapid care nu se regăseşte în acest sezon ”Poate e ceva mental”. Jucătorul de la Rapid care nu se regăseşte în acest sezon
Lovitură în Superliga! Alex Dobre vine să lupte la titlu Lovitură în Superliga! Alex Dobre vine să lupte la titlu
VIDEO | Stuttgart - Sparta Praga 1-1. Rrahmani şi Krasniqi au jucat pentru cehi VIDEO | Stuttgart - Sparta Praga 1-1. Rrahmani şi Krasniqi au jucat pentru cehi
VIDEO | Salzburg - Brest 0-4. Recital francez în Austria VIDEO | Salzburg - Brest 0-4. Recital francez în Austria

Udinese a fost sancţionată, după insultele rasiste adresate de fani lui Maignan

Serie A Publicat de Daian Cutu pe 23 ian 2024

Udinese va disputa un meci fără spectatori, după ce sâmbătă au fost proferate injurii rasiste la adresa portarului francez al echipei AC Milan, Mike Maignan, a anunţat, marţi, comisia de disciplină a Ligii italiene de fotbal.

Suporteri ai echipei Udinese au imitat strigăte de maimuţă la adresa lui Maignan, în prima repriză a meciului din campionatul italian.

Portarul francez a părăsit terenul, urmat de coechipierii săi, iar meciul a fost întrerupt înainte de a fi reluat după o pauză de cinci minute.

AC Milan s-a impus, scor 3-2.