”Se pregăteşte”. Decizie finală cu privire la revenirea lui Alexi Pitu în Superliga ”Se pregăteşte”. Decizie finală cu privire la revenirea lui Alexi Pitu în Superliga
Verstappen, revoltat de apelul ca piloţii F1 să înjure mai puţin Verstappen, revoltat de apelul ca piloţii F1 să înjure mai puţin
Iraklis Salonic - Universitatea Cluj 61-50, în preliminariile FIBA EuroCup la baschet feminin Iraklis Salonic - Universitatea Cluj 61-50, în preliminariile FIBA EuroCup la baschet feminin
Volei Alba Blaj, victorie cu campioana Ungariei, Vasas Budapesta, în meci amical Volei Alba Blaj, victorie cu campioana Ungariei, Vasas Budapesta, în meci amical
VIDEO | Steaua Roşie Belgrad - Benfica 1-2. Turcii formaţiei lusitane au făcut diferenţa VIDEO | Steaua Roşie Belgrad - Benfica 1-2. Turcii formaţiei lusitane au făcut diferenţa
VIDEO | Feyenoord - Bayer Leverkusen 0-4. Campioana Germaniei a făcut recital şi a rezolvat partida din prima repriză

Ultimă oră! Cristiano Ronaldo are un nou antrenor

Staruri din fotbal Publicat ieri, 22:22

Al-Nassr a anunţat, miercuri, sosirea italianului Stefano Pioli în funcţia de antrenor principal. Acesta îl înlocuieşte pe portughezul Luis Castro, care a fost demis marţi.

O înfrângere cu 1-4 în finala Supercupei Arabiei Saudite împotriva rivalilor de la Al-Hilal, la 17 august, şi o singură victorie în trei meciuri de campionat au fost suficiente pentru ca Luis Castro să fie demis. Pentru a readuce echipa pe drumul cel bun, directorii clubului l-au numit miercuri la conducerea tehnică pe Stefano Pioli, fără să precizeze durata contractului.

Antrenorul italian în vârstă de 58 de ani era liber de contract de la finalul colaborării sale cu AC Milan, din această vară.