”Tricolorii” au efectuat primul antrenament înaintea meciurilor cu Cipru şi Lituania ”Tricolorii” au efectuat primul antrenament înaintea meciurilor cu Cipru şi Lituania
Gigi Becali, nervos după victoria cu Gloria Buzău! "Nu avem profesionalism! Nu trebuie să fiu băiat bun" Gigi Becali, nervos după victoria cu Gloria Buzău! "Nu avem profesionalism! Nu trebuie să fiu băiat bun"
Victorie de consolare pentru Răzvan Lucescu în campionatul Greciei Victorie de consolare pentru Răzvan Lucescu în campionatul Greciei
VIDEO | FCSB - Gloria Buzău 3-2. Campioana a reacţionat perfect după ce a fost condusă VIDEO | FCSB - Gloria Buzău 3-2. Campioana a reacţionat perfect după ce a fost condusă
Eintracht Frankfurt – Bayern 3-3. Bavarezii s-au văzut egalaţi în minutul 90+4 Eintracht Frankfurt – Bayern 3-3. Bavarezii s-au văzut egalaţi în minutul 90+4
VIDEO | ”Jucătorii au personalitate”. Victorie mare obţinuă de Liviu Ciobotariu VIDEO | ”Jucătorii au personalitate”. Victorie mare obţinuă de Liviu Ciobotariu

”Văd că lumea este nemulţumită şi nu înţeleg”. Nedumerirea lui Cristi Pustai la finalul partidei cu Unirea Dej

Liga II Publicat de Daian Cutu pe 29 sep 2023

Ceahlăul Piatra Neamţ a învins pe teren propriu, scor 1-0, formaţia Unirea Dej, în etapa a opta din Liga 2.

Unicul gol al meciului a fost marcat de Cristian Chira, care a deviat în propria poartă centrarea lui Azdren Llullaku, în minutul 72.

O parte din fani au strigat ”demisia”, iar antrenorul Ceahlăului, Cristi Pustai a crezut că au fost scandări la adresa sa, de fapt erau pentru preşedintele executiv Marin Mitran.

”Nu înţeleg de unde această stare de nemulţumire, în condiţiile în care cu punctele pierdute pe final în ultimele meciuri am fi fost chiar pe loc de promovare, nu doar de play-off.

Văd că lumea este nemulţumită şi nu înţeleg. Noi încercăm, ne pregătim, vrem să fim susţinuţi şi în minutul 5 se strigă demisia. Nu înţeleg, mi se pare foarte ciudat.

În momentul de faţă, clubul este pe un drum foarte bun. Dar publicul din tribune ne-a susţinut până la sfârşit, a fost un final cu emoţii. De data asta a ieşit bine, cu Chindia nu. De asta e frumos fotbalul. Haideţi să ne bucurăm de puncte, de această echipă, care cu siguranţă nu o să câştige toate jocurile”,