Fiul lui Zlatan Ibrahimovic a fost convocat la naţionala U18 a Suediei Fiul lui Zlatan Ibrahimovic a fost convocat la naţionala U18 a Suediei
Gabriela Ruse s-a calificat în turul doi la turneul de categorie WTA 125 de la Hong Kong Gabriela Ruse s-a calificat în turul doi la turneul de categorie WTA 125 de la Hong Kong
Marian Barbu şi Horaţiu Feşnic, delegaţi la meciuri din Europa League Marian Barbu şi Horaţiu Feşnic, delegaţi la meciuri din Europa League
Adrian Mititelu a făcut anunţul! Cine o va pregăti pe FCU Craiova Adrian Mititelu a făcut anunţul! Cine o va pregăti pe FCU Craiova
Probleme mari pentru Dinamo înaintea meciului cu Farul Probleme mari pentru Dinamo înaintea meciului cu Farul
Organizatorii turneului de la Hong Kong au stabilit când va juca Simona Halep Organizatorii turneului de la Hong Kong au stabilit când va juca Simona Halep

Valentin Mihăilă a marcat, iar Parma a obţinut un succes în prelungiri cu Venezia

Stranieri Publicat de Daian Cutu pe 3 feb 2024

Fotbalistul echipei Parma, Valentin Mihăilă, a înscris un gol în meciul câştigat, sâmbătă, pe teren propriu, cu scorul de 2-1, în faţa formaţiei Venezia, în etapa a 23-a a ligii secunde din Italia.

Mihăilă a deschis scorul în minutul 21.

Pentru Parma a mai înscris Camara ‘90+10, iar Venezia a înscris prin Pohjanpalo’26.

Valentin Mihăilă a jucat până în minutul 83, iar celălalt român de la Parma, Dennis Man, a fost integralist.

Parma este lider în clasament, cu 48 de puncte, în timp ce Venezia este pe trei, cu 41 de puncte.

În Malta, Birkirkara, echipa lui Andrei Ciolacu, a pierdut cu 1-2 confruntarea din etapa a 15-a cu Floriana. Ciolacu a înscris un gol din penalti, în minutul 67. Pentru adversari au marcat Veselj ’25 şi Reid ’82. Ciolacu a jucatt pe toată durata partidei.

Birkirkara ocupă locul 6 în clasament, cu 21 de puncte, iar Floriana este pe 2, cu 35 de puncte.