”Se pregăteşte”. Decizie finală cu privire la revenirea lui Alexi Pitu în Superliga ”Se pregăteşte”. Decizie finală cu privire la revenirea lui Alexi Pitu în Superliga
Verstappen, revoltat de apelul ca piloţii F1 să înjure mai puţin Verstappen, revoltat de apelul ca piloţii F1 să înjure mai puţin
Iraklis Salonic - Universitatea Cluj 61-50, în preliminariile FIBA EuroCup la baschet feminin Iraklis Salonic - Universitatea Cluj 61-50, în preliminariile FIBA EuroCup la baschet feminin
Volei Alba Blaj, victorie cu campioana Ungariei, Vasas Budapesta, în meci amical Volei Alba Blaj, victorie cu campioana Ungariei, Vasas Budapesta, în meci amical
VIDEO | Steaua Roşie Belgrad - Benfica 1-2. Turcii formaţiei lusitane au făcut diferenţa VIDEO | Steaua Roşie Belgrad - Benfica 1-2. Turcii formaţiei lusitane au făcut diferenţa
VIDEO | Feyenoord - Bayer Leverkusen 0-4. Campioana Germaniei a făcut recital şi a rezolvat partida din prima repriză

Verdict clar în cazul fazei controversate din CFR Cluj - Neman. ”Nu stă pe linie cu ultimul apărător” | EXCLUSIV VIDEO

CFR Cluj Publicat de Ovidiu Neacşu pe 25 iul 2024

CFR Cluj a terminat la egalitate joi seara, pe teren propriu, scor 0-0, cu formaţia Neman Grodno, din Belarus, în manşa întâi a turului al doilea preliminar din Conference League.

Cea mai controversată fază a meciului a venit în minutul 71, unde CFR Cluj ar fi beneficiat, cel mai probabil, de un penalty, dacă tuşierul nu ar fi semnalizat offiside la poziţia lui Korenica.

Tachtsidis a trimis sclipitor la Korenica, iar acesta a fost agăţat de portarul advers în careu. Tuşierul a semnalizat offside la atacantul kosovar, dar reluările îl contrazic.

Clujenii au fost dezavantajaţi de faptul că nu a fost VAR pentru acest meci, lucru pe care l-a semnalat şi MM Stoica, aflat în studio-ul Fotbal Show. Oficialul lui FCSB consideră că „feroviarii” se vor califica, chiar dacă rezultatul nu e în avantajul lor.

„E greşeală mare de tot! Stă prost, nu stă pe linie cu ultimul apărător. Merge pe intuiţie, dar intuiţia e greşită total, centralul nu controla faza ca să treacă peste semnalizarea tuşierului.

CFR o să bată, cred că e o echipă bună cu pedrigree european şi e Petrescu. E adevărat că nu mai sunt foarte mulţi dintre cei care au jucat cu adevărat în Europa, că echipa nu a jucat anul trecut în Europa, mulţi de acum au fost, dar nu au jucat în Europa, dar totuşi e diferenţă.”, a declarat MM Stoica, în exclusivitate la Prima Sport.