VIDEO | Marius Şumudică, foarte enigmatic. ”Veţi afla zilele viitoare” VIDEO | Marius Şumudică, foarte enigmatic. ”Veţi afla zilele viitoare”
Brighton - Tottenham 3-2. Radu Drăguşin, rezervă neutilizată Brighton - Tottenham 3-2. Radu Drăguşin, rezervă neutilizată
VIDEO | FCSB - Gloria Buzău 0-1, în direct la Prima Sport 1. Jipa, gol de generic VIDEO | FCSB - Gloria Buzău 0-1, în direct la Prima Sport 1. Jipa, gol de generic
Decizie de urgenţă a conducerii Rapidului după eşecul de la Botoşani Decizie de urgenţă a conducerii Rapidului după eşecul de la Botoşani
EXCLUSIV | "Ghiocelul de toamnă ţine două săptămâni". Marius Şumudică, "înţepat" după înfrângerea de la Botoşani EXCLUSIV | "Ghiocelul de toamnă ţine două săptămâni". Marius Şumudică, "înţepat" după înfrângerea de la Botoşani
VIDEO | FC Botoşani - Rapid 2-0. Antrenor nou, probleme vechi pentru giuleşteni VIDEO | FC Botoşani - Rapid 2-0. Antrenor nou, probleme vechi pentru giuleşteni

Victorie la Cremona pentru Parma, cu gol al lui Dennis Man

Stranieri Publicat de Daian Cutu pe 1 oct 2023

Parma a învins în deplasare, scor 2-1, gruparea Cremonese, în etapa a 8-a din Serie B. Dennis Man a marcat golul victoriei, iar Parma este pe primul loc al clasamentului.

A fost un meci cu goluri multe la Cremona: trei acordate şi alte două anulate. Cu Dennis Man titular, Parma a început cu un gol în minutul 4 – prin Sohm, gol pe care VAR nu l-a validat. A urmat golul anulat lui Cremonese, în minutul 27, pentru un ofsaid.

Scorul a fost deschis în repriza secundă, de oaspeţi, prin Hernani, în minutul 54. Cremonese a egalat în minutul 64, când a marcat Castagnetti, iar replica Parmei a venit prin golul lui Dennis Man, din minutul 66, când românul a fost bine servit de Sohm.

Dennis Man a jucat titular la Parma şi a fost înlocuit în minutul 72. Valentin Mihăilă a fost trimis în joc din minutul 78 şi a încasat un cartonaş galben.