Hellas Verona – Venezia 2-1. Un autogol al portarului a făcut diferenţa Hellas Verona – Venezia 2-1. Un autogol al portarului a făcut diferenţa
EXCLUSIV | Cristi Pulhac l-a pus la punct pe Denis Alibec. "Golul a venit pur întâmplător" EXCLUSIV | Cristi Pulhac l-a pus la punct pe Denis Alibec. "Golul a venit pur întâmplător"
VIDEO | Aspectul care l-a enervat pe Gică Hagi. ”S-a dat ceva la televizor?!” VIDEO | Aspectul care l-a enervat pe Gică Hagi. ”S-a dat ceva la televizor?!”
VIDEO | ”Urmează un derby mare”. Zeljko Kopic e cu gândul la derby-ul cu FCSB VIDEO | ”Urmează un derby mare”. Zeljko Kopic e cu gândul la derby-ul cu FCSB
VIDEO | A reînceput NBA! Ultimele două campioane s-au duelat la Abu Dhabi VIDEO | A reînceput NBA! Ultimele două campioane s-au duelat la Abu Dhabi
VIDEO | Denis Alibec, foarte supărat după remiza cu Dinamo. ”Sunt nervos” VIDEO | Denis Alibec, foarte supărat după remiza cu Dinamo. ”Sunt nervos”

VIDEO | A marcat golul unei victorii cruciale şi a oferit o celebrare virală

Liga II Publicat de Daian Cutu pe 10 nov 2023

Unirea Slobozia a învins în deplasare, scor 1-0, formaţia FC Argeş, într-un meci din etapa a 13-a a ligii secunde.

La Mioveni, după o primă repriză încheiată cu scor alb, oaspeţii au deschis scorul în minutul 64, când Gabriel Lazăr a înscris cu o lovitură de cap după un corner.

Fundaşul de 32 de ani a celebrat spectaculos reuşita ce a adus toate punctele puse în joc formaţiei sale.

Unirea Slobozia s-a impus cu 1-0 şi echipa lui Adrian Mihalcea a egalat la puncte liderul din liga secundă, Şelimbăr, ambele având acum 27 de puncte. Slobozia este pe locul secund, iar Şelimbăr are un meci mai puţin disputat.

De cealaltă parte, FC Argeş, echipa antrenată de Eugen Neagoe, e doar pe locul 13, cu 15 puncte.