VIDEO | Liviu Ciobotariu a trăit la cote înalte remiza dramatică cu Gloria Buzău. ”Multe răsturnări de situaţii, am trecut de la agonie la extaz şi invers” VIDEO | Liviu Ciobotariu a trăit la cote înalte remiza dramatică cu Gloria Buzău. ”Multe răsturnări de situaţii, am trecut de la agonie la extaz şi invers”
Goran Djokovic, unchiul lui Novak Djokovic, a fost ales preşedinte al Federaţiei Sârbe de Tenis Goran Djokovic, unchiul lui Novak Djokovic, a fost ales preşedinte al Federaţiei Sârbe de Tenis
Mihai Stoica a lămurit situaţiile lui Lixandru şi Edjouma | EXCLUSIV Mihai Stoica a lămurit situaţiile lui Lixandru şi Edjouma | EXCLUSIV
VIDEO | Oţelul - Dinamo 1-1, în direct la Prima Sport 1. Maciel egalează imediat VIDEO | Oţelul - Dinamo 1-1, în direct la Prima Sport 1. Maciel egalează imediat
Alertă la FCSB! Unul dintre fundaşii centrali s-a accidentat şi ar putea rata meciul cu Petrolul | EXCLUSIV Alertă la FCSB! Unul dintre fundaşii centrali s-a accidentat şi ar putea rata meciul cu Petrolul | EXCLUSIV
VIDEO | Eugen Neagoe primeşte întăriri. ”Unul deja a ajuns” VIDEO | Eugen Neagoe primeşte întăriri. ”Unul deja a ajuns”

VIDEO | ACSM Reşiţa - FCU Craiova 2-0. Oltenii nu trec peste şocul retrogradării

Liga II Publicat de Tudor Moisa pe 6 aug 2024

ACSM Reşiţa a dat lovitură în prima etapă din Liga 2. Bănăţenii s-au impus cu FCU Craiova, 2-0, în prima etapă.

VIDEO | ACSM Reşiţa - FCU Craiova 2-0 (Lascu 2, Haită 6-penalty), în direct la Prima Sport 1. Echipele de start:

• ACSM Reşiţa: Goga - Rimovecz, Dudea, Da Silva - Negru, Isac, Cioiu, Chera - Haită, Lascu, Burlacu
  • FCU Craiova: Sandu - Negru, Padula, Lekiatas, Oltean - Sidibe, D. Albu, Pop, Ilie - Bălan, Ibrahim

Minutul 90+4: Final de meci! Reşiţa bate cu 2-0.

Minutul 90+1: Doană primeşte în careu, dar reia din câţiva metri pe lângă.

Minutul 45+3: Pauză! Scorul este 2-0 pentru reşiţeni.

Minutul 11: Dezastru pentru oaspeţi! Oltean vede al doilea galben şi e eliminat.

Minutul 6: GOL ACMM Reşiţa! Radu Negru l-a fault în careu pe Alexandru Negru. Haită a transformat fără probleme.

Minutul 2: GOL ACMM Reşiţa! Cioiu trimite în bară, iar pe respingere Lascu a reluat.

-----------------------------

ACSM Reşiţa visează la promvoare în noul sezon. Formaţia din Caraş-Severin şi-a schimbat forma de organizare şi numele, din CSM Reşiţa în ACSM Reşiţa, pentru a avea drept de joc în Superligă.

De cealaltă parte, FCU Craiova a retrogradat la finalul sezonului trecut şi revine în Liga 2, după trei sezoane petrecute în Superligă. Duelul dintre cele două este primul pentru ambele formaţii în noua stagiune.