VIDEO | FC Botoşani - Gloria Buzău 0-0, în direct la Prima Sport 1. Echipele de start

VIDEO | Chindia - Ceahlăul 0-1. Puncte extrem de preţioase obţinute de moldoveni VIDEO | Chindia - Ceahlăul 0-1. Puncte extrem de preţioase obţinute de moldoveni
Alina Peşu va arbitra în preliminariile UEFA Women’s Champions League Alina Peşu va arbitra în preliminariile UEFA Women’s Champions League
Întrebat despre comportamentul lui Louis Munteanu de la meciul cu FCSB, Dan Petrescu a răspuns. "Să fie decent" Întrebat despre comportamentul lui Louis Munteanu de la meciul cu FCSB, Dan Petrescu a răspuns. "Să fie decent"
Neil Lennon a semnat Neil Lennon a semnat
Andrei Raţiu, pe radarul unei echipe importante din La Liga Andrei Raţiu, pe radarul unei echipe importante din La Liga

VIDEO | Al-Taawon - Al Nassr 0-2. Cristiano Ronaldo, gol şi pasă de gol în semifinalele Supercupei Arabiei Saudite. Jucătorul de bază ratează finala

Arabia Saudita Publicat pe 14 aug 2024

Al-Nassr s-a calificat în finala Supercupei Arabiei Saudite, după ce a învins-o pe Al-Taawon cu 2-0 şi va juca o nouă finală împotriva lui Al-Hilal.

• Finala Supercupei Arabiei Saudite, Al-Hilal - Al-Nassr, se vede la Prima Sport.

Al-Nassr a deschis scorul în urma unei faza la care Cristiano Ronaldo a deviat decisiv pentru golul lui Yahya din minutul 8, ca în a doua repriză secundă lusitanul să îşi treacă numele pe tabela de marcaj în urma unui şut perfect la colţul scurt.

Brozovic a fost eliminat în minutul 90+3, în urma unei fault dur, pe care arbitrul l-a sancţionat cu cartonaş roşu după ce a revăzut faza la monitorul VAR. Mijlocaşul croat va rata astfel finala Supercupei cu Al-Nasrr.

Al-Taawon - Al Nassr 0-2