VIDEO | O nouă seară spectaculoasă în Nations League VIDEO | O nouă seară spectaculoasă în Nations League
Fluier final în meciul dintre Elveţia U21 şi Finlanda U21! Cum se poate califica România U21 la EURO 2025 Fluier final în meciul dintre Elveţia U21 şi Finlanda U21! Cum se poate califica România U21 la EURO 2025
VIDEO | Finală WNBA interzisă cardiacilor! Sabrina Ionescu nu a putut evita înfrângerea istorică VIDEO | Finală WNBA interzisă cardiacilor! Sabrina Ionescu nu a putut evita înfrângerea istorică
VIDEO | Peste 100 de suporteri i-au aşteptat pe "tricolori" la hotel VIDEO | Peste 100 de suporteri i-au aşteptat pe "tricolori" la hotel
VIDEO | Meciul dintre Ucraina şi Georgia a fost întrerupt VIDEO | Meciul dintre Ucraina şi Georgia a fost întrerupt
EXCLUSIV | Jucătorul care nu ar fi fost convocat dacă Mihai Lixandru nu se accidenta EXCLUSIV | Jucătorul care nu ar fi fost convocat dacă Mihai Lixandru nu se accidenta

VIDEO | Andrei Ivan, eliminat timp de un minut în meciul cu CFR Cluj, pentru un fault dur. Decizia a fost întoarsă la VAR

CS Universitatea Craiova Publicat de Daian Cutu pe 7 mai 2023

CFR Cluj – Universitatea Craiova, partidă din runda a 7-a a play-off-ului SuperLigii României, e LIVE la Prima Sport 1 şi www.primaplay.ro, în această seară, de la ora 21:00. Runda trecută, campioana a înregistrat un eşec, iar trupa lui Eugen Neagoe a pierdut la rândul ei.

Andrei Ivan a intrat tare la Boateng în minutul 27. Jucătorul Craiovei a văzut cartonaşul roşu, dar centralul Radu Petrescu a mers la monitorul VAR şi ”a îndulcit” decizia, oferind în final doar cartonaş galben.

În turul play-off-ului SuperLigii României, confruntarea dintre Universitatea Craiova şi CFR Cluj s-a terminat la egalitate, scor 1-1.

Înainte de startul rundei, CFR Cluj este pe locul 3, cu 38 de puncte, iar Universitatea Craiova e pe locul 4, cu 35 de puncte.