Horaţiu Moldovan i-a fermecat pe italieni după o nouă prestaţie solidă: „Fabulos! A meritat toţi banii” Horaţiu Moldovan i-a fermecat pe italieni după o nouă prestaţie solidă: „Fabulos! A meritat toţi banii”
VIDEO | Probleme în Ghencea! Jandarmii au dat cu gaze lacrimogene VIDEO | Probleme în Ghencea! Jandarmii au dat cu gaze lacrimogene
CSM Bucureşti, victorie chinuită cu Podravka. Crina Pintea s-a accidentat CSM Bucureşti, victorie chinuită cu Podravka. Crina Pintea s-a accidentat
VIDEO | Momente emoţionante în Ghencea! Ciprian Tătăruşanu a dat lovitura de start VIDEO | Momente emoţionante în Ghencea! Ciprian Tătăruşanu a dat lovitura de start
LIVE VIDEO | FCSB - Petrolul 1-0, în direct la Prima Sport 1! Meci şters în Ghencea LIVE VIDEO | FCSB - Petrolul 1-0, în direct la Prima Sport 1! Meci şters în Ghencea
MM Stoica, extrem de deranjat de situaţia gazonului din Ghencea: „Am senzaţia că sunt porţiuni unde este vopsită iarba” | VIDEO EXCLUSIV MM Stoica, extrem de deranjat de situaţia gazonului din Ghencea: „Am senzaţia că sunt porţiuni unde este vopsită iarba” | VIDEO EXCLUSIV

VIDEO | Andrei Prepeliţă, extrem de dezamăgit de prestaţia echipei sale din această seară. ”Aşa nu se poate, am mai tras un semnal de alarmă”

FC Argeș Publicat de Ovidiu Neacşu pe 13 aug 2022

Echipa FCU Craiova a reuşit o victorie la Piteşti, cu formaţia FC Argeş, vineri seară, scor 2-0, în primul meci al etapei a cincea din Superligă. Italianul Andrea Compagno a marcat o dublă.

Andrei Prepeliţă a fost extrem de dezamăgit de prestaţia echipei lui şi crede că pe lângă greşeala imensă din minutul 3, piteştenilor le-a lipsit atitudinea în partida contra lui FCU Craiova.

”Ca de obicei, începem de la 1-0, minutul 3. Cu ”U” Cluj la fel, cred că ne motivăm, când are adversarul 1-0, ca să putem să jucăm. După aceea prima repriză era clar că am controlat-o, ne-am creat ocazii de gol. Fără atitudine, să joci acasă cu atitudinea asta. Nu am văzut atitudine după meci, să văd şi eu ceva spart prin vestiar. Mâine avem antrenament, tragem concluziile, aşa nu se poate, am mai tras un semnal de alarmă, nu au înţeles.

Avem un lot de 22, mergem cu 13-14 la următorul meci, mai luam de la copii şi juniori, dar măcar ştim că cine intră în teren dă 100%. Ce să-i spun lui Lato (n.r. Latovlevici) la experienţa pe care o are, dai o pasă către nimeni cu exteriorul. Sunt lucruri pe care eu nu pot să le antrenez.”, a declarat Andrei Prepeliţă după partida pierdută.