OFICIAL | Ionuţ Badea revine în fotbalul românesc OFICIAL | Ionuţ Badea revine în fotbalul românesc
Gigi Becali a dezvăluit ce jucător de la FCSB nu va mai lipsi din primul 11: „Trebuie să fie pe teren” Gigi Becali a dezvăluit ce jucător de la FCSB nu va mai lipsi din primul 11: „Trebuie să fie pe teren”
Doliu în fotbalul italian! Fostul mijlocaş de la Cagliari a fost găsit mort într-o cameră de hotel Doliu în fotbalul italian! Fostul mijlocaş de la Cagliari a fost găsit mort într-o cameră de hotel
Viorel Moldovan i-a dat replica lui Marius Şumudică: „Nu trebuie să plângem atâta. Să fim bărbaţi” Viorel Moldovan i-a dat replica lui Marius Şumudică: „Nu trebuie să plângem atâta. Să fim bărbaţi”
13 vinuri roşii perfecte pentru toamnă, alese de experţii Unvinpezi.ro 13 vinuri roşii perfecte pentru toamnă, alese de experţii Unvinpezi.ro
Brigadă de arbitri români delegată pentru meciul Aston Villa - Bayern Munchen, din UEFA Champions League Brigadă de arbitri români delegată pentru meciul Aston Villa - Bayern Munchen, din UEFA Champions League

VIDEO | Arsenal - Newcastle 4-1. ”Tunarii” au jumulit ”coţofenele”

Premier League Publicat de Daian Cutu pe 25 feb 2024

Arsenal Londra a învins sâmbătă seara, pe propriul teren, scor 4-1, formaţia Newcastle, în etapa a 26-a din Premier League.

Echipa condusă de Mikel Arteta a condus cu 2-0 la pauză, prin golurile înscrise de Sven Botman, în minutul 18, şi de Kai Havertz, în minutul 24). Arsenal a controlat meciul şi după pauză, iar în minutul 65

Bukayo Saka şi-a continuat  seria ajungând la şapte goluri în ultimele cinci meciuri disputate în Premier League. Jakub Kiwior a făcut 4-0 în minutul 69, iar Joe Willock a stabilit scorul final, înscriind pentru Newcastle.

S-a încheiat 4-1 pentru Arsenal, care e pe locul 3, cu 58 de puncte. Newcastle ocupă poziţia a 8-a, cu 37 de puncte.