”Suntem obişnuiţi”. Jucătorul Oţelului a reacţionat după ce a fost luat de guler în timpul meciului de antrenor ”Suntem obişnuiţi”. Jucătorul Oţelului a reacţionat după ce a fost luat de guler în timpul meciului de antrenor
Disputa Mbappe - PSG: clubul refuză în continuare să plătească şi face apel Disputa Mbappe - PSG: clubul refuză în continuare să plătească şi face apel
VIDEO | Oţelul - Dinamo 1-1. Echitate între formaţiile ce au impresionat în startul de sezon VIDEO | Oţelul - Dinamo 1-1. Echitate între formaţiile ce au impresionat în startul de sezon
A fost găsit înlocuitorul lui Vassaras la şefia CCA! "Trebuie forţe proaspete" A fost găsit înlocuitorul lui Vassaras la şefia CCA! "Trebuie forţe proaspete"
Mihai Stoica a auzit că Gigi Becali a fost chemat la Comisii şi a reacţionat! "În 1989, în decembrie, au fost oameni care au murit pentru ca să putem vorbi" | EXCLUSIV Mihai Stoica a auzit că Gigi Becali a fost chemat la Comisii şi a reacţionat! "În 1989, în decembrie, au fost oameni care au murit pentru ca să putem vorbi" | EXCLUSIV
VIDEO | Cagliari - Empoli 0-2. Răzvan Marin, răpus de fosta echipă VIDEO | Cagliari - Empoli 0-2. Răzvan Marin, răpus de fosta echipă

VIDEO | AS Roma a învins pe Verona, scor 3-1, în etapa a 12-a din Serie A

Serie A Publicat de Ovidiu Neacşu pe 1 nov 2022

Echipa italiană AS Roma a învins luni, în deplasare, formaţia Hellas Verona, într-un meci al etapei a 12-a din Serie A.

AS Roma s-a impus cu 3-1 pe finalul meciului de pe Stadio Marcantonio Bentegodi. Verona a deschis scorul prin Dawidowicz, în minutul 27, însă nouă minute mai târziu acelaşi jucător era eliminat după o intervenţie dură la Zaniolo.

Zaniolo a egalat în al doilea minut de prelungire al primei reprize, apoi Mourinho a făcut două mutări inspirate. I-a introdus în joc pe El Shaarawy, în minutul 46, şi pe Cristian Volpato, în minutul 57, iar cei doi fotbalişti i-au câştigat meciul.

Mai întâi a înscris Volpato, în minutul 88, iar în minutul 90+2 El Shaarawy a primit o pasă de la Volpato şi a stabilit scorul final, 3-1 pentru AS Roma.

GOL 1 Verona

GOL 1 Roma

GOL 2 Roma

GOL 3 Roma

Roma a urcat pe poziţia a patra în clasament, cu 25 de puncte, şi este în imediata apropiere a Atalantei şi a Milanului, ultimele două echipe de pe podium.