Decizia luată de FRF cu privire la Nordis Decizia luată de FRF cu privire la Nordis
Paul Pogba va reveni pe teren într-un meci demonstrativ Paul Pogba va reveni pe teren într-un meci demonstrativ
Nebunie la FCU Craiova! Ce se întâmplă cu Sidibe Nebunie la FCU Craiova! Ce se întâmplă cu Sidibe
Ultimele informaţii despre situaţia lui Aaron Boupendza Ultimele informaţii despre situaţia lui Aaron Boupendza
Pe cine ar putea întâlni Simona Halep la următorul turneu la care va participa Pe cine ar putea întâlni Simona Halep la următorul turneu la care va participa
VIDEO | Cel mai mare accident din istoria NASCAR VIDEO | Cel mai mare accident din istoria NASCAR

VIDEO ǀ Aşa să dea şi în Premier League! Tânărul Mazilu, execuţie de generic la vinclu din afara careului

Farul Constanta Publicat de Daian Cutu pe 20 aug 2023

Rapid Bucureşti a învins pe teren propriu, scor 3-1, formaţia campioană, Farul, într-un meci din etapa a şasea a Superligii.

Meciul nu a început bine pentru Farul. Echipa lui Hagi a fost nevoită să schimbe încă din primele minute ale meciului, după ce Mihai Popescu s-a accidentat. Rapid a avut un start bun, însă constănţenii au preluat controlul şi în minutul 17 Horaţiu Moldovan a intervenit incredibil la două şuturi consecutive trimise de Grameni şi de Carnat. Cei care au marcat însă au fost giuleştenii.

În minutul 34 a deschis scorul Emmers, cu o bombă de la marginea careului, iar în minutul 38 Dugandzic a făcut 2-0 din pasa lui Funsho Bambgoye. Farul a redus din diferenţă în minutul 78, după şutul superb al lui Mazilu din marginea careului, dar giuleştenii au mai înscris odată, prin Alexandru Ioniţă.

Brighton a anunţat că a ajuns la un acord cu Farul Constanţa pentru transferul lui Adrian Mazilu în ianuarie 2024.

Acordul va fi definitivat odată ce se va deschide fereastra de mercato din ianuarie şi va fi supus tuturor aprobărilor de reglementare, a precizat gruparea engleză.