”Se pregăteşte”. Decizie finală cu privire la revenirea lui Alexi Pitu în Superliga ”Se pregăteşte”. Decizie finală cu privire la revenirea lui Alexi Pitu în Superliga
Verstappen, revoltat de apelul ca piloţii F1 să înjure mai puţin Verstappen, revoltat de apelul ca piloţii F1 să înjure mai puţin
Iraklis Salonic - Universitatea Cluj 61-50, în preliminariile FIBA EuroCup la baschet feminin Iraklis Salonic - Universitatea Cluj 61-50, în preliminariile FIBA EuroCup la baschet feminin
Volei Alba Blaj, victorie cu campioana Ungariei, Vasas Budapesta, în meci amical Volei Alba Blaj, victorie cu campioana Ungariei, Vasas Budapesta, în meci amical
VIDEO | Steaua Roşie Belgrad - Benfica 1-2. Turcii formaţiei lusitane au făcut diferenţa VIDEO | Steaua Roşie Belgrad - Benfica 1-2. Turcii formaţiei lusitane au făcut diferenţa
VIDEO | Feyenoord - Bayer Leverkusen 0-4. Campioana Germaniei a făcut recital şi a rezolvat partida din prima repriză

VIDEO | ”Asta ar fi vestea bună”. Ce l-a mulţumit pe Elias Charalambous din jocul cu CFR

FCSB Publicat de Daian Cutu pe duminică, 23:42

CFR Cluj a remizat pe teren propriu, scor 2-2, cu FCSB, într-un meci din etapa a noua a Superligii, în care a condus cu 2-0.

Au marcat: L. Munteanu ’36, ’49 / Băluţă ’59, Dawa ‘88.

Elias Charalambous a punctat faptuş că cel mai important aspect din jocul echipei sale a fost reacţia. Jucătorii campioanei au revenit de la 0-2 şi au salvat remiza.

”Le ştiam stilul de joc, din păcate am primit un gol foarte uşor. Când controlezi jocul şi iei un astfel de gol, te afectează. În startul reprizei secunde, am primit un al doilea gol, care ne-a făcut misiunea grea. Partea bună e că am avut o reacţie bună. Asta ar fi vestea bună pentru echipa mea.

La final, cred că rezultatul a fost echitabil. Am avut posesia în repriza a doua, dar nu e doar de atacat, trebuie să te şi aperi. A trebuit să schimbăm ceva şi cred că cei care au intrat au ajutat echipa şi asta e. Mergem mai departe, analizăm meciul. Mă bucur pentru Băluţă, are nevoie să dea goluri ca să aibă încredere, Dawa înscrie acum, sper să continue, Mihai Popescu a jucat primul meci”,