Meciul Cipru - România se vede live într-o sală de cinema! Meciul Cipru - România se vede live într-o sală de cinema!
Laurenţiu Reghecampf nu are voie să antreneze în România Laurenţiu Reghecampf nu are voie să antreneze în România
Marius Şumudică, luat peste picior înainte de PAOK - FCSB Marius Şumudică, luat peste picior înainte de PAOK - FCSB
Gabriela Ruse, eliminată în optimi la Hong Kong Gabriela Ruse, eliminată în optimi la Hong Kong
Incredibil! Cum arată clasamentul din Champions League după două etape Incredibil! Cum arată clasamentul din Champions League după două etape
Programul etapei a 13-a din Superligă Programul etapei a 13-a din Superligă

VIDEO | Aston Villa se încurcă surprinzător cu Sheffield şi ratează şansa de a fi lider în Premier League

Premier League Publicat de Daian Cutu pe 23 dec 2023

Aston Villa a terminat la egalitate vineri seara, pe teren propriu, scor 1-1, cu formaţia Sheffield United, în etapa a 18-a din Premier League.

Echipa din Sheffield a produs semi-surpriza reuşind un egal chiar pe terenul uneia dintre formaţiile aflate pe podium în Premier League.

Cameron Archer a deschis scorul în minutul 87 şi se părea că oaspeţii vor obţine victoria, dar Nicolo Zaniolo a fost de altă părere şi a egalat în minutul 90+8, cu o lovitură de cap.

S-a încheiat 1-1 şi Sheffield United e pe locul 19, cu 9 puncte.

Aston Villa a urcat pe locul 2, cu 39 de puncte, cu un punct peeste Liverpool şi la cinci puncte distanţă de Manchester City, echipa campioană a Angliei, a Europei şi a lumii, care se află pe poziţia a patra în campionat.