Dorinel Munteanu a ieşit la atac după cu partida contra Craiovei: ”Le-am spus clar că nu am fost prieten cu ei!” | VIDEO

Un nou transfer spectaculos la FCSB pentru titlu şi Europa League? MM Stoica a pus ochii pe starul rivalei: ”E ca un maratonist care ştie fotbal. Nu înţelegi ce joacă. Pe noi ne-a omorât!” | VIDEO EXCLUSIV

VIDEO | Real Madrid – Villarreal 2-0. Dani Carvajal s-a accidentat grav VIDEO | Real Madrid – Villarreal 2-0. Dani Carvajal s-a accidentat grav
VIDEO | Gâlcă nu e mulţumit de nivelul etalat cu Oţelul. ”Au pus şi ei multă presiune” VIDEO | Gâlcă nu e mulţumit de nivelul etalat cu Oţelul. ”Au pus şi ei multă presiune”
VIDEO | Oţelul Galaţi - Universitatea Craiova 1-1. Start fulminant, continuare anostă VIDEO | Oţelul Galaţi - Universitatea Craiova 1-1. Start fulminant, continuare anostă
Emil Săndoi ştie de ce a fost răpus de Dan Petrescu: ”Trebuia să facem asta!”

VIDEO ǀ Atalanta - Genoa 2-0. Drăguşin titular, Puşcaş a intrat pe final şi a ratat o mare ocazie pentru învinşi

Serie A Publicat de Daian Cutu pe 22 oct 2023

Atalanta Bergamo a învins pe teren propriu, scor 2-0, formaţia Genoa, în etapa a 9-a din Serie A.

Atalanta s-a impus cu Genoa după două goluri marcate în repriza secundă. Radu Drăguşin a avut o bună ocazie de gol în minutul 66, dar Carnesecchi a respins. La 1-0 pentru gazde, Puşcaş a avut o mare ocazie de egalare, dar a ratat (min. 90+5) şi Ederson a înscris imediat al doilea gol al gazdelor.

La Genoa, Radu Drăguşin a fost integralist, iar George Puşcaş a intrat în minutul 83.

În clasamentul Serie A, Genoa este pe locul 15, cu 8 puncte, iar Atalanta e pe locul 6, cu 16 puncte.