Ce mesaj le-a transmis Alex Mitriţă suporterilor olteni: ”Nu ai cum să procedezi aşa!” | VIDEO

Panduru a intervenit imediat după meciul Craiovei: ”Nu poţi să îi reprosezi absolut nimic. El este foarte corect cu fotbalul!” | VIDEO EXCLUSIV Panduru a intervenit imediat după meciul Craiovei: ”Nu poţi să îi reprosezi absolut nimic. El este foarte corect cu fotbalul!” | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | Bournemouth - Southampton 3-1. Gazdele urcă în zona mediană a clasamentului VIDEO | Bournemouth - Southampton 3-1. Gazdele urcă în zona mediană a clasamentului
VIDEO | Costel Gâlcă a scăpat de seria nefastă şi a avut un mesaj pentru fani. ” Încercăm să câştigam toate punctele” VIDEO | Costel Gâlcă a scăpat de seria nefastă şi a avut un mesaj pentru fani. ” Încercăm să câştigam toate punctele”
VIDEO | Românii au strălucit în Parma - Cagliari! Man a reluat magistral din careu, iar replica a venit printr-o execuţie fabuloasă semnată de Marin VIDEO | Românii au strălucit în Parma - Cagliari! Man a reluat magistral din careu, iar replica a venit printr-o execuţie fabuloasă semnată de Marin
VIDEO | Adrian Mihalcea, concluzii amare. ”Îmi era frică să nu fie scorul mai mare” VIDEO | Adrian Mihalcea, concluzii amare. ”Îmi era frică să nu fie scorul mai mare”

VIDEO | Atletico Madrid - Las Palmas 5-0. Horaţiu Moldovan, rezervă în succesul zdrobitor al trupei lui Simeone

La Liga Publicat de Daian Cutu pe 17 feb 2024

Atletico Madrid a învins sâmbătă, pe teren propriu, scor 5-0, fomaţia Las Palmas, în etapa a 25-a din La Liga.

Pe Civitas Metropolitano, madrilenii nu au întâmpinat probleme deosebite în partida cu Las Palmas, de care au dispus cu 5-0. Marcos Llorente a realizat dubla în prima repriză, marcând în minutele 15 şi 20, iar Angel Correa a înscris pentru 3-0 imediat după pauză, în minutul 47. Tot Correa a făcut 4-0 în minutul 62, iar rezultatul final a fost stabilit de Memphis Depay, în minutul 87.

La Atletico, portarul român Horaţiu Moldovan a rămas pe banca de rezerve.

Atletico Madrid se află pe locul 3 în La Liga, cu 51 de puncte, în timp ce Las Palmas ocupă poziţia a 9-a, cu 35 de puncte.