Daniel Pancu a anunţat lotul României U21, pentru meciurile din luna octombrie Daniel Pancu a anunţat lotul României U21, pentru meciurile din luna octombrie
Gestul controversat a lui Dorinel Munteanu, analizat. „Dacă-i făcea lucrul ăsta lui Săpunaru acum încă era spitalizat!” Gestul controversat a lui Dorinel Munteanu, analizat. „Dacă-i făcea lucrul ăsta lui Săpunaru acum încă era spitalizat!”
VIDEO | Metaloglobus - FC Argeş 1-2. Execuţia în stilul lui Cristiano Ronaldo le-a adus victoria piteştenilor. Rezultatele din celelalte meciuri din Liga 2 VIDEO | Metaloglobus - FC Argeş 1-2. Execuţia în stilul lui Cristiano Ronaldo le-a adus victoria piteştenilor. Rezultatele din celelalte meciuri din Liga 2
VIDEO | Francesco Bagnaia a câştigat cursa sprint de la Marele Premiu al Japoniei. Pedro Acosta a condus, dar a căzut pe final VIDEO | Francesco Bagnaia a câştigat cursa sprint de la Marele Premiu al Japoniei. Pedro Acosta a condus, dar a căzut pe final
Monica Niculescu şi Gabriela Ruse s-au calificat în finala de dublu, la turneul de categorie WTA 125 de la Hong Kong Monica Niculescu şi Gabriela Ruse s-au calificat în finala de dublu, la turneul de categorie WTA 125 de la Hong Kong
Gigi Becali nu stat pe gânduri! 7 schimbări în primul 11 pentru FCSB – Gloria Buzău. Cum arată echipa de start Gigi Becali nu stat pe gânduri! 7 schimbări în primul 11 pentru FCSB – Gloria Buzău. Cum arată echipa de start

VIDEO | Atletico Madrid pierde surprinzător cu Las Palmas şi ratează şansa de a egala liderul Real Madrid

La Liga Publicat de Daian Cutu pe 4 nov 2023

Las Palmas a învins pe teren propriu, scor 2-1, formaţia Atletico Madrid, într-un meci din etapa a 12-a din La Liga.

Prima repriză s-a terminat fără gol marcat, dar gazdele au deschis scorul în minutul 51, prin Kirian Rodriguez. Benito Ramirez a înscris şi el, făcând 2-0, iar trupa lui Simeone a replicat, în minutul 83, prin Alvaro Morata.

Atletico nu a mai avut însă puterea de a egala şi madrilenii nu reuşesc să egaleze la puncte pe Real şi pe Girona, echipele de pe primele două locuri ale clasamentului. Las Palmas se află pe poziţia a 9-a, cu 17 puncte.