VIDEO | Hermannstadt - Sepsi, în direct la Prima Sport 1. A început partida! VIDEO | Hermannstadt - Sepsi, în direct la Prima Sport 1. A început partida!
Ancelotti, speriat după ce Carvajal s-a rupt: ”Dacă îl pierdem şi pe el, vom face asta!”

Fotbal Show, ASTĂZI, de la 20:15 şi 23:00! Experţii Prima Sport vor analiza cele mai importante faze ale duelurilor de astăzi din Superliga Fotbal Show, ASTĂZI, de la 20:15 şi 23:00! Experţii Prima Sport vor analiza cele mai importante faze ale duelurilor de astăzi din Superliga
Un jucător de la FCSB s-a accidentat şi a primit un verdict crunt: „Va pleca la Roma şi se va opera acolo” | VIDEO EXCLUSIV Un jucător de la FCSB s-a accidentat şi a primit un verdict crunt: „Va pleca la Roma şi se va opera acolo” | VIDEO EXCLUSIV
Becali a schimbat iar echipa pentru meciul cu Gloria Buzău! Cine va juca: ”O să fie schimbaţi toţi!”

Luis Suarez atacă un antrenor legendar: ”Îi voi ruga pe fani să nu se răzbune!”

VIDEO ǀ Azerbaidjan a obţinut prima victorie în deplasare din istoria participărilor în preliminariile Campionatului European

Fotbal Internațional Publicat de Daian Cutu pe 13 oct 2023

Naţionala Azerbaidjanului a învins în deplasare, scor 2-0, echipa Estoniei, într-un meci contând pentru grupa F a calificărilor la Euro 2024.

Estonia îşi continuă seria neagră de meciuri pierdute şi fără gol marcat. Azerbaidjan s-a impus la Tallinn, pe Le Coq Arena, cu scorul de 2-0, stabilit după prima repriză a partidei.

Tural Bayramov a deschis scorul în minutul 9, iar în minutele de prelungire  oaspeţii au primit un penalty, după consultarea VAR. A executat şi a transformat Ramil Sheydaev, în minutul 45+2.

Sheydaev se află acum pe poziţia secundă în clasamentul golgeterilor all-time ai naţionalei azere, cu zece goluri, alături de Ermin Mahmudov. Lider este fostul internaţional Gurban Gurbanov, cu 14 reuşite.

Meciul s-a încheiat cu victoria oaspeţilor, cu scorul de 2-0. Azerbaidjan a obţinut prima victorie din aceste calificări, are 4 puncte şi ocupă locul 4 în clasamentul grupei F, unde conduce Belgia, cu 13 puncte. Estonia este pe ultimul loc, al cincilea, cu un singur punct.

În naţionala Estoniei a fost integralist şi jucătorul echipei Rapid Bucureşti, Mattias Kait.