Probleme mari de lot la FCSB! Trei jucători sunt OUT pentru partida cu Gloria Buzău Probleme mari de lot la FCSB! Trei jucători sunt OUT pentru partida cu Gloria Buzău
Cu Horaţiu Moldovan şi Daniel Boloca titulari, Sassuolo a obţinut un succes zdrobitor în Serie B Cu Horaţiu Moldovan şi Daniel Boloca titulari, Sassuolo a obţinut un succes zdrobitor în Serie B
Sebastian Colţescu arbitrează cel mai aşteptat meci al zilei de duminică din Superliga Sebastian Colţescu arbitrează cel mai aşteptat meci al zilei de duminică din Superliga
VIDEO | Unirea Slobozia - ”U” Cluj 2-2, în direct, pe Prima Sport 1. Ardelenii întorc partida în startul reprizei secunde
Eugen Neagoe a pus tunurile pe FCSB înaintea duelului direct: „Să nu îşi găsească scuze că au jucat la PAOK dacă pierd” Eugen Neagoe a pus tunurile pe FCSB înaintea duelului direct: „Să nu îşi găsească scuze că au jucat la PAOK dacă pierd”
Espanyol Barcelona – Mallorca 2-1. Catalanii ies din seria nefastă Espanyol Barcelona – Mallorca 2-1. Catalanii ies din seria nefastă

VIDEO | Băluţă capătă încredere de la meci la meci. ”Îmi place să exersez cu exteriorul”

FCSB Publicat de Daian Cutu pe 31 oct 2023

Oţelul Galaţi a remizat cu FCSB, scor 1-1, în etapa a doua a grupelor Cupei României. Moldovenii au egalat în minutul 89.

Alexandru Băluţă a marcat cu o execuţie de fineţe, însuficient ca FCSB să câştige partida.

”Am avut un meci greu, l-am avut din nou în mână. Mergem înainte, să analizăm ce am făcut bine şi ce am făcut rău. Nu e uşor, toate echipele se mobilizează cu noi. Nu ne mai permitem să pierdem puncte în campionat.

Trebuie să învăţăm să gestionăm bine finalul, atunci suferim. Pierdem uşor mingea, trebuie să învăţăm din asta. Trebuie să marcăm, să nu ne mai jucăm cu ocaziile. Îmi place să exersez să dau cu exteriorul, chiar dacă celor de aici nu le place asta. Uneori îmi mai iese. Nu trebuia să fac acel fault acolo, îmi asum şi eu rezultatul”